Trwa ładowanie...
d197gyc
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Konflikt na Ukrainie. Będzie spotkanie w "formacie normandzkim" w Paryżu

Szefowie dyplomacji Francji, Niemiec, Rosji i Ukrainy (tzw. format normandzki) spotkają się 23 czerwca w Paryżu, by omówić sytuację na wschodzie Ukrainy - potwierdziło rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Komunikat wydano po rozmowie telefonicznej ministrów Rosji i Francji, Siergieja Ławrowa i Laurenta Fabiusa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Konflikt na Ukrainie. Będzie spotkanie w "formacie normandzkim" w Paryżu
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d197gyc

Jak podano w oświadczeniu rosyjskiej dyplomacji, spotkanie na szczeblu ministrów ma na celu "promowanie pełnego wypełnienia porozumień mińskich za pośrednictwem mechanizmów grupy kontaktowej i jej podgrup roboczych, w tym rozwijania bezpośredniego dialogu Kijowa z Donieckiem i Ługańskiem".

Ministrowie zajmą się kwestią realizacji porozumień pokojowych zawartych w lutym w Mińsku - mówił wcześniej rzecznik MSZ Francji Romain Nadal.

MSZ w Moskwie poinformowało także, że w Berlinie rozmawiali o możliwościach uregulowania sytuacji na Ukrainie wiceminister spraw zagranicznych Rosji Grigorij Karasin oraz asystent sekretarza stanu USA ds. Europy Victoria Nuland. Rozmówcy "potwierdzili wspólne wsparcie dla pełnej realizacji porozumień mińskich z 12 lutego" - przekazał rosyjski resort.

d197gyc

MSZ podało, że o kryzysie ukraińskim Siergiej Ławrow rozmawiał także z niemieckim ministrem spraw zagranicznych Frankiem-Walterem Steinmeierem. Ministrowie "podkreślili wagę bezzwłocznego przerwania wrogich działań na wschodzie Ukrainy, w szczególności - ostrzeliwania wsi i infrastruktury cywilnej" - głosi komunikat ministerstwa.

Lutowe porozumienia pokojowe z Mińska przewidywały zawieszenie broni w walkach między prorosyjskimi separatystami i ukraińskimi siłami rządowymi i wycofanie ciężkiego sprzętu. Jak podała w sobotę OBWE, można mówić obecnie o eskalacji działań wojennych, przybywa punktów zapalnych, a walki toczą się coraz częściej na obszarach zaludnionych.

Zobacz także - Mieszkańcy Doniecka mają dość wojny

d197gyc

Podziel się opinią

Share

d197gyc

d197gyc
Więcej tematów