Trwa ładowanie...
d1o8bu6
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Konfiskata 2,5 tony kokainy ukrytej w ananasach

Hiszpańska Gwardia Cywilna poinformowała o odkryciu 2,5 tony kokainy w kontenerach z ananasami pochodzącymi z Kostaryki. To jedna z największych takich konfiskat w Hiszpanii i w ogóle portach Unii Europejskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Konfiskata 2,5 tony kokainy ukrytej w ananasach
(Fotolia, Fot: filodespada)
d1o8bu6

"Operacja doprowadziła do przejęcie 2515 kilogramów narkotyku, który trafił do portu Algeciras", w południowej Hiszpanii - sprecyzowano w komunikacie. 2,5 tony kokainy rozmieszczono w prawie 2,3 tys. pakunkach utkniętych pomiędzy owocami.

Gwardia Cywilna podała, że od końca 2012 roku obserwowała "wiele osób mających związki z ewentualnym przemytem narkotyków". Podejrzani założyli przedsiębiorstwo sprowadzające owoce z różnych krajów Ameryki Łacińskiej do Hiszpanii.

Na przedmieściach Madrytu, gdzie znajdował się magazyn firmy importowej, aresztowano sześciu ludzi.

d1o8bu6

W czasie dochodzenia służby skontrolowały wiele kontenerów, ale w żadnym nie stwierdzono narkotyków. Dopiero pod koniec kwietnia funkcjonariusze zostali powiadomieni o pojawieniu się w porcie Algeciras trzech kontenerów z ananasami; w jednym z nich mogła znajdować się "znaczna ilość kokainy".

Bliskie związki między Hiszpanią a jej dawnymi koloniami w Ameryce Łacińskiej uczyniły z tego kraju ważny punkt przerzutu kokainy do Europy. W roku 2012 hiszpańska policja przejęła ponad 20 ton kokainy, czyli 41 proc. wszystkich jej dostaw zarekwirowanych w całej Europie.

d1o8bu6

Podziel się opinią

Share

d1o8bu6

d1o8bu6
Więcej tematów