Trwa ładowanie...
Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego [Na żywo]

Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego [Na żywo]

Rząd przyjął we wtorek w formie uchwały Narodowy Program Szczepień. O jego szczegółach na konferencji prasowej opowiadają premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski. Zapraszamy na relację na żywo.
Share
d491gh8

Celem Programu jest doprowadzenie w 2021 r. do odporności populacyjnej. Szczepionki mają być darmowe, dobrowolne i dwudawkowe. W pierwszej kolejności szczepienia prowadzone mają być wśród pracowników służb medycznych, mieszkańców domów pomocy społecznej, zakładów opiekuńczo-leczniczych, żołnierzy następnie u osób starszych, powyżej 65. roku życia.

Rzecznik rządu Piotr Mueller zapowiedział we wtorek w TVP, że jeszcze w tym roku powinna ruszyć kampania informacyjna w sprawie szczepień na koronawirusa. - Ważne są działania uświadamiające, które pokazują, w jaki sposób działa szczepionka. Jestem przekonany, że środowisko medyczne jak i ogół obywateli, gdy dostaną informację od profesorów, od autorytetów medycznych, że to ich przekona - ocenił.

Dodał, że w akcję informacyjna zostaną zaangażowane osoby znane, lubiane i mające wpływ na to, w jaki sposób oceniane są m.in. szczepienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d491gh8

Podziel się opinią

Share
d491gh8
d491gh8
Więcej tematów