Trwa ładowanie...
Konferencja ministra zdrowia. Nowe obostrzenia w kolejnych regionach? [NA ŻYWO]

Konferencja ministra zdrowia. Nowe obostrzenia w kolejnych regionach? [NA ŻYWO]

Konferencja ministra zdrowia już o godzinie 14. Czy rząd wprowadzi nowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa w kolejnych regionach? Decyzje w tej sprawie podjęto na specjalnym posiedzeniu. Jakie kroki podjęto? Odpowiedzi na te pytania udzieli Adam Niedzielski.
Share
d4hpmll

Nowe obostrzenia od tygodnia obowiązują już w województwie warmińsko-mazurskim. Tam z powodu epidemii koronawirusa oraz przypadków brytyjskiej mutacji zdecydowano się na wprowadzenie specjalnych restrykcji.

Konferencja ministra zdrowia. Nowe obostrzenia w kolejnych regionach?

Czy nowe obostrzenia zostaną wprowadzone w kolejnych regionach Polski? Tego dowiemy się już o godzinie 14 na konferencji prasowej ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

d4hpmll

Z przecieków, które przed konferencją ministra zdrowia dotarły do redakcji money.pl, wynika, że nowe obostrzenia mogą zostać wprowadzone w dwóch województwach: pomorskim i lubuskim.

Wszystko z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem w obu tych regionach. W przypadku woj. pomorskiego wprowadzenie nowych obostrzeń wydaje się niemal przesądzone - tam liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców wynosi 40, a właśnie tyle miało woj. warmińsko-mazurskie, gdy wprowadzano tam restrykcje.

Trochę lepiej jest z woj. lubuskim, jednak również tam odnotowuje się wysoką liczbę zakażeń koronawirusem. O ostatecznej decyzji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego przesądzić ma liczba wolnych łóżek i respiratorów, a także przyrostu ciężkich przypadków zakażeń koronawirusem.

Konferencja ministra zdrowia. Nowe obostrzenia. Co oznaczają?

Co oznaczają nowe obostrzenia? Jak informowano na konferencji ministra zdrowia w ubiegłym tygodniu, restrykcje oznaczają zamknięcie galerii handlowych, ośrodków kultury, punktów sportowych na otwartym terenie, a także powrót dzieci klas I-III szkół podstawowych do nauki zdalnej.

Konferencja ministra zdrowia już o godzinie 14. Transmisja będzie dostępna na stronie głównej Wirtualnej Polski oraz w naszych mediach społecznościowych.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d4hpmll

Podziel się opinią

Share
d4hpmll
d4hpmll
Więcej tematów