Trwa ładowanie...

Komunikacja miejska na Wszystkich Świętych we Wrocławiu

• Wrocław uruchamia 9 dodatkowych linii tramwajowych
• Część linii autobusowych zostanie wydłużonych do cmentarzy
• Dodatkowe tramwaje i autobusy będą jeździć od godz. 9 do godz. 20.

Komunikacja miejska na Wszystkich Świętych we WrocławiuŹródło: WP.PL, fot: Paweł Kozioł
d2r9bdc

We Wszystkich Świętych po Wrocławiu będą kursować specjalne linie tramwajowe i autobusowe. Tramwaje linii E1, E2, E3, E4, E5, E6, E7, E8 i E9 będą jeździły co 10 minut od godz. 8 do 18, a od godz. 18 do 20 co 20 minut.

Tramwaj E1 pojedzie z pętli na Oporowie przez Grabiszyńską, pl. Legionów, Piłsudskiego, Podwale, pl. Jana Pawła II i przejedzie przez most Sikorskiego. Następnie przez Jagiełły i most Mieszczański, Dubois i Pomorską dojedzie na plac Staszica. A stamtąd przez Reymonta na Osobowice.

Linia E2 z Osobowic pojedzie na Krzyki przez plac Staszica, Pomorską, most Pomorski, Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego, Widok, plac Teatralny, Świdnicką i Powstańców Śląskich.

d2r9bdc

Tramwaj linii E3 z Osobowic przejedzie przez Reymonta i plac Staszica, a później skręci na plac Powstańców Wielkopolskich i przez Trzebnicką, Słowiańską, Jedności Narodowej, Nowowiejską, Piastowską, Sienkiewicza, Grunwaldzką, most Szczytnicki, Różyckiego, Paderewskiego, Mickiewicza na Sępolno.

Linia E4 również dowiezie wrocławian do cmentarza na Osobowicach. Tramwaj z pętli na Kromera pojedzie przez mosty Warszawskie, Jedności Narodowej, Poniatowskiego plac Bema, Drobnera, Dubois, Pomorską, plac Staszica, Reymonta i Osobowicką.

Tramwaj E5 z Osobowic pojedzie na Biskupin. Pojedzie tę samą trasą co linia E2, ale nie skręci w ulicę Widok a pojedzie dalej prosto na plac Dominikański. Dalej tramwaj pojedzie przez Oławską, plac Społeczny, most Pokoju, Wyszyńskiego, Szczytnicką, Rondo Reagana, Skłodowskiej Curie, most Zwierzyniecki, Wróblewskiego i Olszewskiego.

Linia E6 przewiezie wrocławian z Oporowa na Sępolno. Tramwaj pojedzie przez Grabiszyńską, plac Legionów, Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego, plac Dominikańską, Oławską, plac Społeczny, most Pokoju, Wyszyńskiego, Sienkiewicza, Grunwaldzką, most Szczytnicki, Różyckiego, Paderewskiego i Mickiewicza.

d2r9bdc

Tramwaje linii E7 z Cmentarza Grabiszyńskiego pojedzie tę samą trasą linia E6, ale zamiast zatrzymać się na placu Dominikańskim skręci w ulicę św. Mikołaja i przejedzie przez plac Jana Pawła II, Legnicą, Lotniczą i dojedzie do pętli Pilczyce.

Tramwaj E8 z Osobowic pojedzie tak samo jak linia E2 ale zamiast Świdnicką pojedzie ulicą Teatralną. Później przez Kołłątaja, Peronową, Borowską, Glinianą, Hubską, Bardzką, skręci w Świeradowską i na przystanku Gaj zakończy swoją trasę.

Linia E9 też zabierze wrocławian z Osobowic i pojedzie tak samo jak linia E1, ale za Dubois zatrzyma się na Drobnera. Następnie pojedzie przez plac Bema, Sienkiewicza, Wyszyńskiego, most Pokoju, plac Społeczny i Wróblewskiego, Pułaskiego, Małachowskiego, Piłsudskiego, Powstańców Śląskich, Hallera i zatrzyma się przy cmentarzu przy Grabiszyńskiej.
##Dodatkowe autobusy we Wrocławiu na Wszystkich Świętych
Wrocław uruchomi też dodatkowe linie autobusowe, które będą kursować od godz. 8 do 18 co 15 minut i co 30 minut po godz. 18 do 20. Będą to linie 301, 307, 322, 334, 335, 336 i 350.

We Wrocławiu we Wszystkich Świętych na ulice wyjedzie więcej autobusów. Zostanie uruchomiona linia 301, która z Dworca Nadodrze pojedzie przez plac Staszica, Reymonta, Osobowicką, most Milenijny, Popowicką, Niedźwiedzią, Legnicą, Zachodnią i Rybacką do placu Solidarności.

d2r9bdc

Autobus 307 pojedzie już w poniedziałek z Nowego Dworu przez Rogowską, Strzegomską, Klecińską i Grabiszyńską do cmentarza.

Linia 322 też będzie kursować od poniedziałku z Nowego Dworu pojedzie przez Rogowską, Strzegomskiego, Gubińską, Chociebuską, Hermanowską, Koszalińską, Bystrzycką, Balonową, Horbaczewskiego, Orlińskiego, Na Ostatnim Groszu, Legnicką, Wejherowską, Popowicką i most Milenijny do Cmentarza Osobowickiego.

Autobusy 334 pojadą z Brochowa przez Chińską, Centralną, Konduktorska, Buforową, przy cmentarzu przy Bardzkiej, Kamienną, plac Powstańców Śląskich, Zaporoską, Kruczą, Rondo Woźniaka, Aleją Pracy i Hallera, żeby dojechać do cmentarza przy Grabiszyńskiej. Linia 334 również zabierze wrocławian w poniedziałek.

Linia 335 we Wszystkich Świętych pojedzie z Kozanowa przez Pilczycką. Dalej mostem Milenijnym i zatrzyma się przy Cmentarzu Osobowickim. Następnie przejedzie przez Reymonta, plac Staszica, Pomorską, Dubois, Drobnera, plac Bema, Sienkiewicza, Grunwaldzką, most Szczytnicki, Kochanowskiego, mosty Jagiellońskie, Brücknera, Krzywoustego, Rondo Lotników Polskich, Nowogorlicką, Gorlicką, Litewską i Żmudzką, żeby zatrzymać się na Kiełczowskiej przy cmentarzu.

d2r9bdc

Autobusy 336 połączą na Wszystkich Świętych Cmentarz Grabiszyński i Osobowicki. Z Grabiszyńskiej autobusy pojadą przez Klecińską, Na Ostatnim Groszu, Legnicką, Wejherowską, Popowicką, most Milenijny do Cmentarza Osobowickiego. A autobusy będą zawracać na skrzyżowaniu Bałtyckiej i Obornickiej.

Linia 350 na Wszystkich Świętych rozpocznie kursowanie z ulicy Kiełczowskiej przy cmentarzu i pojedzie Żmudzką, Litewską, Gorlicką, Bierutowską, Dobroszycką, Jana III Sobieskiego, Wilanowską, Królewską, osiedle Sobieskiego, Irkucką, Bora Komorowskiego, Przedwiośnie, Azaliową i Pawłowicką do Widawskiej w Pawłowicach.
##Dodatkowe przystanki autobusowe we Wrocławiu
Od weekendu do Wszystkich Świętych kilka linii autobusowych będzie zatrzymywać się na dodatkowych przystankach we Wrocławiu, a ich kursowanie zostanie wydłużone do cmentarzy.

Linia A zatrzyma się dodatkowo na Grabiszyńskiej przy cmentarzu.

W okresie Wszystkich Świętych linia N od godz. 9 do 17 będzie jeździć przez Cmentarz Kiełczowski. Autobusy 129 dojadą do pętli w Jarnołowie. Od godz. 9 do 17 inaczej też pojadą autobusy linii 118, 145, 146. 118 będzie jeździć co godzinę do pętli Wojnów. Trasy autobusów 145 i 146 zostaną wydłużone, tak żeby zatrzymywały się na ulicy Bardziej przy cmentarzu.

d2r9bdc

Od godz. 9 do 18 trasy autobusów N, 118, 123, 129, 145 i 149 mają wydłużone trasy i będą zabierać wrocławian z przystanków co 30 minut. Wyjątkiem będzie autobus 123, który będzie kursować co 15 minut.
##Zaduszki we Wrocławiu
Komunikacja miejska we Wrocławiu po Wszystkich Świętych wróci do normalnego kursowania. Jedynie autobusy linii 129, 146 i 319 będą miały wydłużone trasy do cmentarzy. Autobusy linii A i N, tak samo jak we Wszystkich Świętych, zatrzymają się przy cmentarzach przy swoich trasach. We wtorek nie będą już jeździć dodatkowe tramwaje, a wyjątkiem będzie E1, który będzie jeździć co 15 minut od godz. 9 do 14, a po godz. 14 do 17 co 12 minut.

d2r9bdc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2r9bdc
Więcej tematów