Trwa ładowanie...

"Kommiersant": sekretarz stanu USA przyjedzie do Moskwy

W Moskwie trwają przygotowania do przyjazdu sekretarza stanu USA Johna Kerry'ego, którego wizyta może się odbyć w dniach 4-5 lutego - poinformował rosyjski dziennik "Kommiersant".
Share
"Kommiersant": sekretarz stanu USA przyjedzie do Moskwy
Źródło: PAP/EPA
d251fql

- Jeśli strony się w pełni porozumieją, będzie to pierwsza podróż szefa amerykańskiej dyplomacji do Moskwy od maja 2013 roku - zaznaczyła gazeta. Według niej władze Rosji i USA od kilku dni rozpatrują możliwość takich kontaktów, ale wizyta nie została jeszcze ostatecznie potwierdzona.

Dziennik podał, że centralnym tematem rozmów będzie z pewnością sytuacja na Ukrainie. - USA, które nie uczestniczyły w wielostronnych rozmowach w sprawie uregulowania konfliktu ukraińskiego od czasu kwietniowego spotkania w Genewie, mają chęć ponownego wzięcia czynnego udziału w wysiłkach na rzecz deeskalacji w Donbasie - napisał "Kommiersant", zaznaczając, że Kerry dał to do zrozumienia w przeprowadzonej 25 stycznia rozmowie telefonicznej z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem.

Gazeta dodała, że ministrowie zamierzają omówić też inne problemy międzynarodowe, jak uregulowanie konfliktu arabsko-izraelskiego, irański program nuklearny, sytuacja w Syrii, międzynarodowe wysiłki na rzecz zwalczania Państwa Islamskiego, oraz kwestie dwustronne, m.in. aresztowanie pod zarzutem działalności szpiegowskiej Jewgienija Buriakowa - wiceszefa nowojorskiego oddziału rosyjskiego państwowego banku Wnieszekonombank.

d251fql

Podziel się opinią

Share
d251fql
d251fql
Więcej tematów