Trwa ładowanie...
d3r59kr
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

"Kommiersant": sekretarz stanu USA przyjedzie do Moskwy

W Moskwie trwają przygotowania do przyjazdu sekretarza stanu USA Johna Kerry'ego, którego wizyta może się odbyć w dniach 4-5 lutego - poinformował rosyjski dziennik "Kommiersant".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Kommiersant": sekretarz stanu USA przyjedzie do Moskwy
(PAP/EPA)
d3r59kr

- Jeśli strony się w pełni porozumieją, będzie to pierwsza podróż szefa amerykańskiej dyplomacji do Moskwy od maja 2013 roku - zaznaczyła gazeta. Według niej władze Rosji i USA od kilku dni rozpatrują możliwość takich kontaktów, ale wizyta nie została jeszcze ostatecznie potwierdzona.

Dziennik podał, że centralnym tematem rozmów będzie z pewnością sytuacja na Ukrainie. - USA, które nie uczestniczyły w wielostronnych rozmowach w sprawie uregulowania konfliktu ukraińskiego od czasu kwietniowego spotkania w Genewie, mają chęć ponownego wzięcia czynnego udziału w wysiłkach na rzecz deeskalacji w Donbasie - napisał "Kommiersant", zaznaczając, że Kerry dał to do zrozumienia w przeprowadzonej 25 stycznia rozmowie telefonicznej z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem.

Gazeta dodała, że ministrowie zamierzają omówić też inne problemy międzynarodowe, jak uregulowanie konfliktu arabsko-izraelskiego, irański program nuklearny, sytuacja w Syrii, międzynarodowe wysiłki na rzecz zwalczania Państwa Islamskiego, oraz kwestie dwustronne, m.in. aresztowanie pod zarzutem działalności szpiegowskiej Jewgienija Buriakowa - wiceszefa nowojorskiego oddziału rosyjskiego państwowego banku Wnieszekonombank.

d3r59kr

Podziel się opinią

Share

d3r59kr

d3r59kr
Więcej tematów