Trwa ładowanie...

Komisja reprywatyzacyjna zajmie się kamienicą przy al. Szucha. Apartamenty mają tam Monika Jaruzelska i Monika Olejnik

Na celowniku komisji reprywatyzacyjnej, której szefuje wiceminister Patryk Jaki, znalazła się kamienica przy al. Szucha w Warszawie. To tam mieściły się biura dwóch aresztowanych w związku z aferą reprywatyzacyjną: kupca roszczeń Macieja M. oraz urzędnika ratusza Jakuba R. Apartamenty mają tam też znani celebryci.

Share
Komisja reprywatyzacyjna zajmie się kamienicą przy al. Szucha. Apartamenty mają tam Monika Jaruzelska i Monika OlejnikŹródło: Forum
d1ej0jz

Historię kamienicy przy al. Szucha przedstawili twórcy programu "Alarm w TVP". Przed wojną mieszklai w niej generałowie służący Józefowi Piłsudskiemu, w czasach PRL-u m.in. były I sekretarz KC PZPR Wiesław Gomułka. W 1954 r. kamienicę przejął Skarb Państwa. Niedawno kupili w niej apartamenty m.in. znana dziennikarka Monika Olejnik, supermodelka Anja Rubik, dyrektor programowy TVN Edward Miszczak oraz dziennikarz telewizyjny Jarosław Gugała - donieśli reporterzy TVP.

Jak informuje "Super Express" 150-metrowy apartament przy al. Szucha Monika Olejnik kupiła w 2015 roku od mecenas Aliny D., matki Jakuba R., byłego wicedyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami w ratuszu. Znana prawniczka nabyła go z kolei w 1984 r. od rodziny generała Władysława Ciastonia. Mecenas Alina D. broniła Ciastonia w procesie o zabójstwo księdza Jerzego Popiełuszki. Alina D. i jej syn są obecnie w związku z aferą reprywatyzacyją.

Monika Jaruzelska, swój prawie 160-metrowy apartament miała kupić od syna PRL-owskiego gen. Leszka Krzemienia. - Mieszkanie w kamienicy kupiłam 10 lat temu, wzięłam kredyt we frankach, tak jak sporo osób w tamtym czasie. Mam nadzieję, że komisja weryfikacyjna interesuje się kamienicą w oderwaniu od mojej osoby. Że to zupełny przypadek. Mam nadzieję, że komisji chodzi o osoby, które miały tam biura, a występują w aferze reprywatyzacyjnej - powiedziała "Super Expressowi" Jaruzelska.

Źródło: se.pl, tvp.info

d1ej0jz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ej0jz
d1ej0jz
Więcej tematów