Trwa ładowanie...
d1qrqc0

Komisja Europejska wszczyna procedurę wobec Polski. Za przepisy ws. lasów

KE zarzuca Polsce trzy uchybienia dotyczące ochrony środowiska. Wskazane przepisy dotyczą dostępu do wymiaru sprawiedliwości w odniesieniu do planów związanych z gospodarka leśną czy pozyskiwania drewna na obszarach chronionych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Komisja Europejska zarzuca Polsce trzy naruszenia dotyczące ochrony środowiska
Komisja Europejska zarzuca Polsce trzy naruszenia dotyczące ochrony środowiska (East News, Fot: STANISLAW KOWALCZUK)
d1qrqc0

Komisja Europejska zarzuca Polsce słabą skuteczność w ochronie lasów. Obszar Natura 2000 powinien być pod szczególną opieką przed szkodliwymi zmianami. Dodatkowo dyrektywa środowiskowa i przepisy Unii Europejskiej mają zapewniać ptakom bezpieczeństwo na tych terenach - podaje wyborcza.pl.

KE upomina też Polskę za działania co do gospodarki leśnej na obszarze chronionym. Przed wydaniem pozwolenia na jakiekolwiek działania teren powinien być zbadany pod kątem wpływu skutków takich czynności na środowisko. Obecnie polskie prawo nie jest dostosowane do unijnych przepisów.

Jeśli Warszawa nie odpowie na wezwanie Komisji Europejskiej wtedy wobec Polski zostanie uruchomiony kolejny etap naruszenia prawa Unii Europejskiej. Na końcu KE może skierować taką sprawę do Trybunału Sprawiedliwości UE. To kolejna sytuacja, w której Polska jest na cenzurowanym, jeśli chodzi o środowisko. Poprzednio naruszenia dotyczyły wycinki w Puszczy Białowieskiej.

d1qrqc0

Zobacz także: Jacek Żakowski: przestańmy udawać, że parlament coś znaczy

Źródło: wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1qrqc0

Podziel się opinią

Share

d1qrqc0

d1qrqc0
Więcej tematów