Trwa ładowanie...
d3p4eww

Komisja Europejska potwierdza: będzie propozycja rozmieszczenia dodatkowych 120 tys. migrantów

Komisja Europejska potwierdziła oficjalnie, że chce zaproponować relokację między kraje UE dodatkowych 120 tysięcy imigrantów, oprócz 40 tysięcy, których rozdzielenie zaproponowano w czerwcu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Komisja Europejska potwierdza: będzie propozycja rozmieszczenia dodatkowych 120 tys. migrantów
(WP, Fot: Łukasz Szełemej)
d3p4eww

- Przewodniczący (KE Jean-Claude) Juncker zaproponował kolegium komisarzy relokację dodatkowych 120 tys. osób z trzech krajów: Grecji, Włoch i Węgier. To będzie dodatkowa liczba oprócz 40 tysięcy, które już zaproponowaliśmy - powiedziała na konferencji prasowej w Brukseli rzeczniczka KE ds. migracji Natasha Bertaud.

Nowe propozycje działań w obliczu bezprecedensowej fali imigrantów i uchodźców napływających do Unii mają być przedstawione w przyszłym tygodniu. - Pracujemy nad detalami - zastrzegła Bertaud.

W czerwcu część państw, w tym Polska, sprzeciwiła się propozycji ustanowienia wiążących kwot rozmieszczenia uchodźców między państwa unijne. Według tych kwot miano rozdzielić 40 tysięcy uchodźców, którzy dotarli do Włoch i Grecji, oraz 20 tysięcy z obozów poza UE. W obliczu nasilenia kryzysu migracyjnego w UE rośnie presja na ustanowienie obowiązkowego systemu dystrybucji uchodźców.

d3p4eww

Podziel się opinią

Share
d3p4eww
d3p4eww
Więcej tematów