Trwa ładowanie...
d49xvbw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Komisja etyki zwróci się do Janusza Palikota o wyjaśnienia ws. oświadczeń majątkowych

Komisja etyki poselskiej zwróci się do lidera TR Janusza Palikota o wyjaśnienia dotyczące korekty jego oświadczeń majątkowych - poinformował wiceszef komisji Tomasz Garbowski (SLD). Chodzi o sprawę niewpisania do oświadczeń drogiego zegarka. Sprawą zajmuje się też prokuratura.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Palikot
Janusz Palikot (WP.PL, Fot: Wojciech Nieśpiałowski)
d49xvbw

- Postanowiliśmy, że na następnym posiedzeniu komisji etyki poprosimy pana Janusza Palikota o złożenie wyjaśnień w zakresie związanym z jego oświadczeniami majątkowymi - powiedział Garbowski.

Tygodnik "Newsweek" napisał w poniedziałek, że lider Twojego Ruchu co najmniej przez 6 lat nie wpisał do oświadczenia majątkowego zegarka marki Breitling Navitimer Montbrillant. Zdaniem tygodnika na aukcjach internetowych można kupić go dziś za ok. 15-18 tys. zł. Najstarsze zdjęcia, na których Palikot występuje w tym zegarku, pochodzą jeszcze z 2008 roku. Po publikacji "Newsweeka" Palikot uzupełnił swoje oświadczenie majątkowe.

Sprawą zajmuje się też prokuratura. Jak powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Przemysław Nowak, po publikacjach prasowych i umieszczeniu na internetowej stronie sejmu korekty oświadczenia majątkowego Palikota z urzędu zostało wszczęte postępowanie sprawdzające. Decyzja o ewentualnym wszczęciu śledztwa w tej sprawie ma zapaść w ciągu 30 dni.

Sprawę oświadczeń majątkowych Palikota badało już w przeszłości centralne Biuro Antykorupcyjne i Prokuratura Okręgowa w Warszawie, która jednak pod koniec 2011 roku umorzyła śledztwo, nie dopatrując się znamion czynu zabronionego. Media informowały wówczas, że Palikot "zapomniał" wpisać do swych oświadczeń majątkowych dwóch samochodów, samolotu, trzech pożyczek i udziałów w dwóch spółkach.

d49xvbw

Podziel się opinią

Share

d49xvbw

d49xvbw
Więcej tematów