PolskaKomisja ds. PZU sprawdzi billingi Krzaklewskiego

Komisja ds. PZU sprawdzi billingi Krzaklewskiego

Prezydium sejmowej komisji śledczej
badającej prawidłowość prywatyzacji PZU zdecydowało, że
wystąpi o billingi rozmów b. szefa AWS Mariana Krzaklewskiego -
poinformował wiceprzewodniczący komisji Jerzy Czepułkowski
(SLD).

11.05.2005 19:25

Prezydium chce otrzymać billingi rozmów Krzaklewskiego od momentu jego wizyty w Portugali, w połowie 1999 roku, gdzie spotkał się z ówczesnym prezesem Eureko Joao Talone, do 5 listopada 1999 roku, kiedy podpisano umowę prywatyzacyjną, oraz z 2000 roku, z okresu konfliktu wokół BIG BG i Deutsche Banku.

Chcemy w ten sposób zweryfikować zeznania Krzaklewskiego, który przed komisją mówił, że nie uczestniczył w procesie prywatyzacji PZU, na nic nie miał wpływu, i nikogo nie naciskał w tej sprawie - powiedział Czepułkowski.

Prezydium wystąpiło też do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów o przekazanie komisji protokołów z przebiegu posiedzeń rządu w okresie 1997-2001, które dotyczyły procesu prywatyzacji PZU.

Prezydium ustaliło również terminarz najbliższych przesłuchań. 19 maja komisja przesłucha w trybie niejawnym b. szefa UOP płk. Zbigniewa Nowka. Na 21 maja komisja zaplanowała przesłuchanie b. wicepremiera i ministra finansów Leszka Balcerowicza. 24 maja zaplanowano przesłuchanie b. prezesa PZU Zdzisława Montkiewicza, na 25 maja b. członka zarządu PZU Krzysztofa Kluzka i prezesa Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych Jana Monkiewicza.

Na 9 czerwca komisja wezwie biznesmena Andrzeja Perczyńskiego i b. dyrektora gabinetu ministra skarbu Emila Wąsacza Jarosława Pawlika. 10 czerwca komisja przesłucha b. prezesów - PZU Jerzego Zdrzałkę i Roberta Muraszkę. 16 czerwca komisja przesłucha na posiedzeniu tajnym b. szefa UOP Janusza Pałubickiego i b. szefa MSWiA Marka Biernackiego.

Czepułkowski poinformował, że komisja planuje zakończyć przesłuchania świadków w połowie lipca i do końca lipca chce przyjąć projekt sprawozdania ze swoich prac, który po wakacjach zostanie przedłożony Sejmowi.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)