Trwa ładowanie...
d27li7d

Komendant policji w Białej Podlaskiej aresztowany

Sąd Rejonowy w Lublinie aresztował we wtorek
komendanta miejskiego policji w Białej Podlaskiej pod zarzutem
przyjęcia łapówek o łącznej wartości co najmniej 9 tys. zł za
przekazywanie informacji przestępcom.

Share
d27li7d

Poinformował o tym podczas konferencji prasowej rzecznik lubelskiej Prokuratury Okręgowej Andrzej Wasiak. Komendant, inspektor Władysław S., został zatrzymany w poniedziałek przez UOP. Zarzuty mu stawiane dotyczą lat 1996-1998, gdy był funkcjonariuszem, a następnie naczelnikiem wydziału do spraw przestępczości gospodarczej komendy miejskiej policji w Lublinie.

Zebrany materiał dowodowy potwierdza, że Władysław S. w latach 1996-98 przyjął korzyści majątkowe o wartości co najmniej 9 tys. zł, od Pawła P., szefa grupy przestępczej zajmującej się wyłudzaniem towarów w systemie sprzedaży kredytowej na podstawie sfałszowanych dokumentów - powiedział Wasiak

Przyjmował łapówki w zamian za przekazywanie informacji stanowiących tajemnicę służbową, dotyczących czynności skierowanych przeciwko tej grupie, wykonywanych i planowanych przez organy ścigania - dodał Wasiak.

Łapówki miały postać wyrobów jubilerskich ze złota oraz sprzętu radiowo-telewizyjnego. Aresztowany policjant nie przyznaje się do winy. (mon)

d27li7d

Podziel się opinią

Share
d27li7d
d27li7d
Więcej tematów