Trwa ładowanie...

Kolejny zatrzymany w sprawie "kradzieży stulecia". Policja wciąż szuka głównego organizatora skoku

• Policjanci zatrzymali kolejną osobę, która miała mieć związek z kradzieżą 8 mln zł, jakiej latem dokonał w Swarzędzu jeden z konwojentów • Łącznie w tej sprawie zarzuty postawiono już sześciu osobom • Policja wciąż szuka Grzegorza Łuczaka, wiceprezesa firmy ochroniarskiej, który miał być głównym organizatorem całego procederu
Share
Tak wygląda poszukiwany listem gończym Grzegorz Łuczak.
Tak wygląda poszukiwany listem gończym Grzegorz Łuczak.Źródło: KWP w Poznaniu
d38as0d

Przypomnijmy, że w lipcu 2015 r. w Swarzędzu, podczas transportu gotówki do banku, jeden z konwojentów uciekł furgonetką, w której znajdowało się 8 mln zł. Okazało się, że przez rok pracował on pod przybranym nazwiskiem. Udało się go zatrzymać dopiero w połowie lutego w Łodzi.

Okazało się, że skok był przygotowywany od dawna przez grupę przestępczą. Kilku jej członków udało się zatrzymać już wcześniej. 10 kwietnia w Łodzi zatrzymano kolejną osobę zamieszaną w jego organizację. To 46-letni Marek K.

- Był to wysoko postawiony pracownik jednej z firm kurierskich. W Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu usłyszał zarzuty, po których złożył obszerne wyjaśnienia - wyjaśnia Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji.

d38as0d

Do tej pory wciąż nie udało się zatrzymać Grzegorza Łuczaka, który zdaniem policjantów był głównym organizatorem całego przestępczego przedsięwzięcia. To wiceprezes firmy ochroniarskiej, w której zatrudniono sprawcę kradzieży. Zniknął, kiedy policja po raz pierwszy chciała go przesłuchać.

Cały czas nie wiadomo, co się stało ze zrabowanymi 8 mln zł. Na razie zabezpieczono majątek należący do podejrzanych, który może stanowić równowartość przywłaszczonych pieniędzy.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d38as0d

Podziel się opinią

Share
d38as0d
d38as0d
Więcej tematów