Trwa ładowanie...
d4hxq87

Kolejny szpital zamknięty przez brak lekarzy

Oddział wewnętrzny powiatowego szpitala w Oleśnie na Opolszczyźnie został zamknięty. Starosta oleski Stanisław Belka jako powód podał brak wystarczającej liczby lekarzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Z dodatkowych dyżurów zrezygnowało już prawie 4,5 tysiąca medyków z ponad 50 miast
Z dodatkowych dyżurów zrezygnowało już prawie 4,5 tysiąca medyków z ponad 50 miast (WP.PL)
d4hxq87

Obecnie w szpitalu na tym oddziale pozostało już tylko dwóch lekarzy, co nie pozwala zapewnić całodobowej opieki przebywającym tam pacjentom. Dwóch kolejnych znajduje się na zwolnieniu lekarskim, a dwóch innych wypowiedziało swoje umowy. Dlatego podjęta została decyzja o zamknięciu oddziału.

O sprawie powiadomiono wojewodę i Narodowy Fundusz Zdrowia. Pacjenci zostali przewiezieni do innych szpitali, a ci, których stan na to pozwalał - wypuszczeni do domu. Prowadzone są rozmowy z innymi lekarzami, którzy mogliby objąć dyżury na internie.

Lekarze w całym kraju masowo wypowiadają klauzule opt-out, które umożliwiają pracę na dodatkowych godzinach. To efekt braku porozumienia z resortem zdrowia podczas ostatniego protestu środowisk medycznych. Lekarze żądają m.in. podniesienia nakładów na ochronę zdrowia do 6,8 proc. PKB w ciągu trzech lat.

d4hxq87

Podziel się opinią

Share
d4hxq87
d4hxq87
Więcej tematów