Trwa ładowanie...

Kolejny szpital zamknięty przez brak lekarzy

Oddział wewnętrzny powiatowego szpitala w Oleśnie na Opolszczyźnie został zamknięty. Starosta oleski Stanisław Belka jako powód podał brak wystarczającej liczby lekarzy.

Kolejny szpital zamknięty przez brak lekarzyŹródło: WP.PL
d1ql0ly
d1ql0ly

Obecnie w szpitalu na tym oddziale pozostało już tylko dwóch lekarzy, co nie pozwala zapewnić całodobowej opieki przebywającym tam pacjentom. Dwóch kolejnych znajduje się na zwolnieniu lekarskim, a dwóch innych wypowiedziało swoje umowy. Dlatego podjęta została decyzja o zamknięciu oddziału.

O sprawie powiadomiono wojewodę i Narodowy Fundusz Zdrowia. Pacjenci zostali przewiezieni do innych szpitali, a ci, których stan na to pozwalał - wypuszczeni do domu. Prowadzone są rozmowy z innymi lekarzami, którzy mogliby objąć dyżury na internie.

Lekarze w całym kraju masowo wypowiadają klauzule opt-out, które umożliwiają pracę na dodatkowych godzinach. To efekt braku porozumienia z resortem zdrowia podczas ostatniego protestu środowisk medycznych. Lekarze żądają m.in. podniesienia nakładów na ochronę zdrowia do 6,8 proc. PKB w ciągu trzech lat.

d1ql0ly
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ql0ly
Więcej tematów