Trwa ładowanie...

Kolejny remont ul. Grunwaldzkiej. Będą utrudnienia w ruchu

Ledwo drogowcy zakończyli jeden remont ul. Grunwaldzkiej, a już ruszyła kolejna przebudowa tej arterii. Wszystko to za sprawą rozbudowy centrum biurowego Alchemia.

Share
Kolejny remont ul. Grunwaldzkiej. Będą utrudnienia w ruchu
Źródło: WP.PL, Fot: Zenon Kubiak
d15md8p

Przebudowa rozpoczęła się na wysokości wyjazdu z zamkniętego już Mediamarktu w Oliwie. Prace potrwają do końca września, ale nie pozwolą jeszcze na pełne uruchomienie nowo wybudowanych miejsc parkingowych.

- W pierwszym etapie powstanie prawoskręt, z jezdni w stronę Sopotu, oraz lewoskręt, z jezdni w stronę Śródmieścia, na teren Alchemii, zatoczki autobusowe po obu stronach wraz z wiatami oraz przejście dla pieszych wraz z przejazdem rowerowym, sterowane sygnalizacją świetlną - informuje Marcin Uske, rzecznik inwestora. - W tym etapie powstanie tylko infrastruktura, natomiast jej uruchomienie nastąpi prawdopodobnie w II etapie, co jest podyktowane koniecznością wpięcia sygnalizacji do głównego systemu sterującego - dodaje.

d15md8p

Drugi etap przedsięwzięcia będzie realizowany wiosną przyszłego roku i będzie trwać ok. dwóch miesięcy. To właśnie wtedy powstaną nowe chodniki, droga rowerowa, bezpośredni wjazd na teren Alchemii oraz droga serwisowa wzdłuż budynków tego kompleksu biurowego. W tym etapie nastąpi pełne uruchomienie skrzyżowania.

Zanim jednak kierowcy i piesi skorzystają z nowej infrastruktury, będą musieli liczyć się z utrudnieniami. Prace wymuszą bowiem konieczność czasowego zajęcia po jednym pasie na każdej z dwóch jezdni. Dodatkowo, aby zminimalizować okres utrudnień, wykonawca będzie prowadził część prac także nocą.

d15md8p

Podziel się opinią

Share
d15md8p
d15md8p
Więcej tematów