Trwa ładowanie...
d3bpp9p

Kolejny minister odpowiada na pytanie o zwrot nagrody. Tym razem Henryk Kowalczyk

Sprawa nagród dla ministrów wciąż budzi emocje. Pojawiły się też głosy, że to przez nią Prawu i Sprawiedliwości spada poparcie. Kilku polityków zadeklarowało zwrot pieniędzy, inni odpowiadają - powiedzmy - dyplomatycznie. Pytającym usta zamknął m.in. minister środowiska Henryk Kowalczyk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na stanowisku ministra środowiska Jana Szyszkę zastąpił były przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk
Na stanowisku ministra środowiska Jana Szyszkę zastąpił były przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk (PAP, Fot: Wiktor Dąbkowski)
d3bpp9p

O reakcji Kowalczyka wiemy dzięki posłance Platformy Obywatelskiej Agnieszce Pomaskiej. Na swoim twitterowym profilu zamieściła odpowiedź ministra na pytanie o zwrot nagrody.

"Uprzejmie informuję, że systematycznie wspieram cele charytatywne od wielu lat, ale nie widzę powodu, aby szczegółowo to podkreślać" - napisał.

"Minister Kowalczyk wspiera cele charytatywne od lat. Czyli czepiam się" - skomentowała polityk PO.

Jak zdecydowali inni ministrowie?

Przypomnijmy, że m.in. Marek Suski zwrócił swoją nagrodę. - Kiedy się dowiedziałem, że pieniądze zostały przelane z automatu, poszedłem do banku i je odesłałem - powiedział szef gabinetu politycznego premiera. Ówczesna szefowa rządu Beata Szydło przyznała mu 3100 zł.

d3bpp9p

Podobnie zrobił Jacek Sasin. - Zwróciłem się o to, aby z najbliższej pensji potrącono mi nagrodę - stwierdził szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Krzysztof Brejza zapytał Piotra Glińskiego, czy zamierza zwrócił swoją nagrodę. W 2017 r. ministra kultury otrzymał w sumie 72 100 zł premii, czyli średnio nieco ponad 6 tys. miesięcznie.

Polityk PO doczekał się odpowiedzi, ale chyba nie takiej oczekiwał. - Zgodnie z art. 195 Regulaminu Sejmu (...) zapytanie jest bezprzedmiotowe - odpowiedział Gliński.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił koniec nagród dla ministrów i sekretarzy stanu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3bpp9p

Podziel się opinią

Share
d3bpp9p
d3bpp9p
Więcej tematów