Trwa ładowanie...

Kolejny incydent na pokładzie amerykańskiego samolotu

Nadzwyczajna sytuacja miała miejsce na pokładzie samolotu linii Northwest, który leciał z Amsterdamu do Detroit - poinformowała stacja CNN.

Share
Kolejny incydent na pokładzie amerykańskiego samolotuŹródło: AP, fot: J.P. Karas
d15pqnt

Według tego źródła załoga samolotu poprosiła o pilną pomoc przed lądowaniem w związku z kłopotami z jednym z pasażerów. Samolot z 256 pasażerami zdołał bezpiecznie wylądować a niezdyscyplinowany pasażer został zatrzymany przez siły bezpieczeństwa, które nie znalazły przy nim nic podejrzanego.

Agencja Associated Press podała, że na pokładzie maszyny zatrzymano Nigeryjczyka, który zamknął się w łazience samolotu.

W piątek podczas lotu tych samych linii, również na trasie Amsterdam-Detroit, 23-letni Nigeryjczyk Umar Faruk Abdulmutallab usiłował zdetonować ładunek wybuchowy. Został jednak obezwładniony przez pasażerów i załogę.

Bomba mogła zniszczyć samolot

CNN poinformował, powołując się na anonimowe źródła, że ładunek wybuchowy, który nigeryjski zamachowiec wniósł w piątek na pokład samolotu z Amsterdamu do Detroit, był wystarczająco silny by zniszczyć latający na tej linii jumbo jet - podaje za CNN agencja Reutera.

d15pqnt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15pqnt
d15pqnt
Więcej tematów