Trwa ładowanie...
d4gesbl
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kolejny dzień walk w Słowiańsku, separatyści próbują wyrwać się z miasta

Prorosyjscy separatyści, którzy kontrolują atakowany przez ukraińskie siły antyterrorystyczne Słowiańsk na wschodzie kraju, próbują wydostać się z okrążenia - poinformował szef Centrum Badań Wojskowo-Politycznych Dmytro Tymczuk.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejny dzień walk w Słowiańsku, separatyści próbują wyrwać się z miasta
(AFP)
d4gesbl

Według założonej i kierowanej przez Tymczuka grupy "Informacyjny Opór" od wczesnych godzin rannych w okolicach Słowiańska trwają walki.

"Grupa terrorystów podjęła nad ranem próbę wydostania się z miasta, jednak siły antyterrorystyczne do tego nie dopuściły. Obecnie w rejonie jednego z drogowych punktów kontrolnych trwają walki" - napisał ekspert na swoim profilu na Facebooku.

Tymczuk przekazał, że po stronie ukraińskiej na razie nie ma strat w ludziach. "O stratach wśród terrorystów w chwili obecnej także niczego nie wiadomo" - czytamy.

Oficjalne źródła ukraińskie mówią, że w poniedziałek i wtorek podczas walk w Słowiańsku zginęło osiem osób. Wśród zabitych jest czterech członków oddziałów antyterrorystycznych. Minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow oceniał we wtorek, że po stronie separatystów zginęło co najmniej 30 bojowników.

d4gesbl

Podziel się opinią

Share

d4gesbl

d4gesbl
Więcej tematów