Trwa ładowanie...
d3rdltm

Kolejny atak wandali na Cmentarzu Orląt Lwowskich. Zatrzymano trzy osoby

Nieznani sprawcy chcieli zdewastować konstrukcje zasłaniające posągi lwów na Cmentarzu Orląt. Udało im się uszkodzić fragment płyty. To kolejna próba zniszczenia osłon wokół figur w ostatnim tygodniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odłamana została część płyty zasłaniająca posąg lwów na Cmentarzu Orląt
Odłamana została część płyty zasłaniająca posąg lwów na Cmentarzu Orląt (PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
d3rdltm

Około godziny 15 czasu lokalnego nieznani sprawcy próbowali zniszczyć konstrukcję zasłaniającą posągi lwów na Cmentarzu Orląt. Odłamali część płyty o powierzchni mniej więcej 35 cm kwadratowych. Troje młodych ludzi zauważyła ochrona obiektu. Po zatrzymaniu zostali przekazani policji, która prowadzi czynności wyjaśniające w tej sprawie - podaje portal kresy.pl.

Podobna próba wandalizmu miała miejsce w ubiegłym tygodniu, w nocy z wtorku na środę. Wówczas sprawcy nie zostali złapani. Z kolei pod koniec listopada na tym samym cmentarzu zatrzymano polskich studentów uczelni Rydzyka, którzy chcieli odpalić race.

Próbowali nakręcić etiudę filmową z okazji 100 rocznicy obrony Lwowa. Ukraińskie służby uznały to za chuligaństwo i ostatecznie ukarały Polaków 1,2 tys. zł grzywny. Groziło im nawet pięć lat więzienia.

d3rdltm

Podobna sytuacja miała również miejsce w lipcu br. Lwowski sąd ukarał Polaka grzywną za zniszczenie płyt posągów lwów na cmentarzu. Jak tłumaczył mężczyzna "chciał je jedynie wyzwolić". Lwy na swoje miejsce powróciły pod koniec 2015 r., po tym jak zostały usunięte przez sowieckie władze w 1971 r.

Zobacz także: Mieszkańcy Gdańska bronią ks. Jankowskiego. "Nie ma dowodów, tylko plotki"

Źródło: kresy.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3rdltm

Podziel się opinią

Share

d3rdltm

d3rdltm
Więcej tematów