Trwa ładowanie...
IAR

Kolejny alarm bombowy w Paryżu

Po przeprowadzeniu ewakuacji z wieży Eiffla, policja ewakuowała także pasażerów stacji metra Saint-Michel w pobliżu katedry Notre Dame.
Share
Kolejny alarm bombowy w Paryżu
Źródło: Jupiterimages
d120195

W Paryżu z powodu alarmu bombowego ewakuowano dwa tysiące osób z Wieży Eiffla i z Pól Marsowych. Po przeszukaniu terenu alarm okazał się fałszywy. Anonimowy telefon z wiadomością o podłożonym ładunku policja dostała wieczorem. Wszyscy turyści zostali ewakuowani, a kordon policyjny otoczył Wieżę Eiffla. Początkowo francuskie media podawały, że ewakuowano 25 tysięcy ludzi.

Wszyscy turyści zostali zgromadzeni na pobliskim wybrzeżu Sekwany, a kordon policyjny uniemożliwiał dostęp do Wieży Eiffla.Według źródeł policyjnych, ewakuacja przebiegła w spokoju. Na miejscu znajdują się już policyjni saperzy z psami i trwają poszukiwania ładunków wybuchowych.

Nieco później - około 21.20 - podobny anonimowy telefon o rzekomej bombie spowodował okresowe zamknięcie podziemnej stacji kolejki podmiejskiej Saint-Michel w centrum Paryża. Po godzinie połączenia z tą stacją otwarto. Media przypominają, że w lipcu 1995 roku w tym samym miejscu na Saint-Michel doszło do krwawego zamachu bombowego, do którego przyznała się algierska Islamska Grupa Zbrojna. Zginęło wówczas osiem osób, wiele innych zostało rannych.

d120195

Francuska policja jest od kilku dni postawiona w stan pogotowia w związku z rocznicą zamachu na nowojorski World Trade Center z 11 września 2001 roku.

We wtorek wieczorem francuski Senat przyjął projekt ustawy zakazującej noszenia we wszystkich miejscach publicznych muzułmańskich zasłon, takich jak burka czy nikab. Wcześniej różne grupy islamistyczne groziły Francji atakami terrorystycznymi w wypadku zaaprobowania tego zakazu.

d120195

Podziel się opinią

Share
d120195
d120195
Więcej tematów