Trwa ładowanie...
Radio Zet

Kolejne zwolnienia w Komendzie Głównej Policji

• W Komendzie Głównej Policji trwają roszady kadrowe • Radio ZET informuje o zwolnieniu kolejnych dyrektorów • Stanowiska stracili dyrektorzy pionów prewencji, ruchu drogowego i sztabu policji
Share
Kolejne zwolnienia w Komendzie Głównej Policji
Źródło: KWP w Poznaniu
d1apbcz

Kolejni dyrektorzy w Komendzie Głównej Policji zwolnieni ze stanowisk - informuje Radio ZET. Powołany wczoraj wicekomendant główny zdymisjonował dyrektorów pionów prewencji, ruchu drogowego i sztabu policji.

Jednym z powodów dymisji jest zła ocena przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Przede wszystkim chodzi o za małą liczbę zaplanowanych policjantów do zabezpieczenia tej gigantycznej imprezy. Plan przygotowany przez poprzednie kierownictwo w KGP zakładał liczbę około 5 tysięcy policjantów. Według nowych władz, powinno ich być blisko dwa tysiące więcej.

Dyrektor pionu drogówki stracił z kolei stanowisko - jak informuje Radio ZET - ze względu na zbyt wolne wcielanie Inspektoratu Transportu Drogowego do struktur policyjnych. Plan komendanta głównego przewiduje, że to właśnie policja ma przejąć po nich fotoradary.

Jak informuje Radio ZET po raz pierwszy od 25 lat w Komendzie Głównej Policji wymieniono praktycznie całe kierownictwo i dyrektorów pionów.

d1apbcz

Podziel się opinią

Share
d1apbcz
d1apbcz
Więcej tematów