Trwa ładowanie...

Kolejne zakażenia Omikronem w Polsce

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował, że w Polsce potwierdzono osiem kolejnych przypadków wariantu Omikron. Nowe przypadki wykryto w dwóch, wcześniej potwierdzonych ogniskach koronawirusa - w Warszawie i Gdańsku.

Share
Kolejne zakażenia Omikronem w Polsce Kolejne zakażenia Omikronem w Polsce Fot: PAP
djhvxtz

"W sumie to 15 zakażeń tym wariantem w naszym kraju" - przekazał w Radiu Plus Wojciech Andrusiewicz.

"Świeże dane na dzisiejszy poranek, jeszcze nie komunikowane, mamy z dwóch ognisk, o których wcześniej informowaliśmy. Z ogniska szkolnego w Gdańsku i z ogniska przedszkolnego w Warszawie będziemy mieli kolejne przypadki. Już na 100 proc. potwierdzenie z tego ogniska szkolnego siedmiolatki z Gdańska mamy zarówno koleżankę, jak i mamę koleżanki już potwierdzoną z wariantem Omikron. Znajdują się w izolacji i to jest już wpisane w GISAID" - powiedział Andrusiewicz

"Teraz na wpis czeka kolejnych 6 przypadków z Warszawy z tego ogniska przedszkolnego. Tam są i dziadkowie, i rodzice tej dziewczynki oraz koleżanka" - dodał Andrusiewicz.

Zaznaczył, że te przypadki czekają na wpisanie do międzynarodowej bazy GISAID. Podsumował, że łącznie w Polsce wykryto dotąd 15 przypadków tego wariantu.

W ciągu ostatniej doby potwierdzono 17 156 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 616 osób - 75 proc. to osoby niezaszczepione.

djhvxtz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djhvxtz
djhvxtz
Więcej tematów