Trwa ładowanie...

Kolejne wypadki na A4. Ranne co najmniej trzy osoby

Kolejne karambole na autostradzie A4. Dwie osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło na 127. kilometrze autostrady, w kierunku ze Środy Śląskiej do Wrocławia - poinformował Wirtualną Polskę dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, asp. Wojciech Jabłoński. Półtorej godziny później, w okolicach miejscowości Kostomłoty i Ujazd Górny, doszło do kolejnego zderzenia, w którym ranna została co najmniej jedna osoba - powiedział WP dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu. W związku z wypadkami tworzą się kilometrowe korki.

Share
Kolejne wypadki na A4. Ranne co najmniej trzy osoby
Źródło: PAP, Fot: MAciej Kulczyński
d3ag2ng

Do pierwszego wypadku doszło ok. 13.40 na 127. kilometrze autostrady A4, w powiecie średzkim. Jak powiedział asp. Jabłoński, zderzyły się trzy auta osobowe i bus. - Zablokowany jest lewy pas. Samochody przejeżdżają prawym pasem, ruchem kieruje nim policja - powiedział dyżurny dodając, że w okolicach miejsca wypadku należy spodziewać się poważnych utrudnień.

Jak wyjaśnił asp. Jabłoński, na miejscu wciąż trwają czynności policyjne i ustalanie przebiegu zdarzenia. Przesłuchiwani są świadkowie wypadku. - Na badania do szpitala trafiły dwie osoby. Zapewniono mnie, że ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo - dodał.

d3ag2ng

Do drugiego wypadku doszło przed godz. 15.00 na 118. kilometrze autostrady, w okolicach miejscowości Ujazd Górny i Kostomłoty. Jak powiedział dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, zderzyły się tam trzy samochody osobowe. - Co najmniej jedna osoba trafiła do szpitala z niegroźnymi obrażeniami - powiedział dyżurny.

W związku z wypadkami na autostradzie utworzyły się kilkukilometrowe korki.

Czarna seria na A4

To kolejny już wypadek na autostradzie A4 w ostatnich kilkudziesięciu godzinach. Rano na trasie doszło do pożaru samochodu. Jezdnia w kierunku Katowic w pobliżu Brzezimierza w województwie dolnośląskim była zablokowana od wczesnych godzin. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Z kolei w czwartek na 174. km autostrady, pomiędzy węzłami Oława - Wrocław Wschód, doszło do zderzenia 10 samochodów osobowych oraz ciężarówki, której kierowca jest prawdopodobnie sprawcą wypadku. Karambol spowodował duże utrudnienia w ruchu. Korek przed miejscem wypadku liczył kilkanaście kilometrów.

W wyniku wypadku zginęły cztery osoby, a 13 zostało rannych.

d3ag2ng

Podziel się opinią

Share
d3ag2ng
d3ag2ng
Więcej tematów