Trwa ładowanie...
d2kn02d

Kolejne spotkanie dwóch przyjaciół. Putin i Berlusconi odwiedzili Krym

Wspólna przechadzka Władimira Putina i byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego centralną promenadą nabrzeżną Jałty relacjonowana była szczegółowo przez rosyjskie media. Przyjaciel rosyjskiego prezydenta przybył tego dnia na okupowany przez Rosję Krym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejne spotkanie dwóch przyjaciół. Putin i Berlusconi odwiedzili Krym
(PAP/EPA, Fot: ALEXEI DRUZHININ)
d2kn02d

Obaj politycy, którzy pozostają w bliskich stosunkach jeszcze od czasu, gdy rosyjski prezydent bywał gościem włoskiego polityka jako szefa rządu w jego słynnej z przyjęć prywatnej rezydencji na Sardynii, odwiedzili kawiarnię na promenadzie w Jałcie.

Putin i jego gość złożyli kwiaty pod pomnikiem włoskich żołnierzy poległych podczas wojny krymskiej. Prezydent Rosji zaoferował Berlusconiemu uczczenie pamięci tych żołnierzy przez umieszczenie na cokole monumentu tablicy z ich nazwiskami.

Putin, który niejednokrotnie zapraszał włoskiego przyjaciela na swoje urodziny, odwiedził go w czerwcu tego roku podczas pobytu w Rzymie, a pod koniec lipca Berlusconi złożył mu wizytę na Syberii.

d2kn02d

Pieskow: od dawna utrzymują przyjacielskie stosunki

Berlusconi, jak przypomina hiszpańska agencja EFE, bronił słuszności decyzji Putina w sprawie aneksji części terytorium Ukrainy i krytykował sankcje Unii Europejskiej spowodowane ingerencją Rosji w konflikt na Ukrainie.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył w związku z wizytą Berlusconiego u Putina: "Wiemy, że od dawna utrzymują przyjacielskie stosunki. Taką okazję, jak obecna, zawsze wykorzystuje się do wymiany zdań, i to nie tylko na temat stanu i perspektyw stosunków wzajemnych".

d2kn02d

Podziel się opinią

Share
d2kn02d
d2kn02d
Więcej tematów