Trwa ładowanie...

Kolejne kłopoty amerykańskich żołnierzy w Polsce? "Szarpał się z taksówkarzem i doszło do kolizji"

Na trasie Żary – Żagań doszło do kolizji. Taksówkarz miał stracić panowanie nad pojazdem, bo szarpał się z pasażerem. Okazuje się, że mowa o amerykańskim żołnierzu.

Share
Kolejne kłopoty amerykańskich żołnierzy w Polsce? "Szarpał się z taksówkarzem i doszło do kolizji"
Źródło: flickr.com, Fot: Allied Joint Force Command Brunssum
d6uw8ob

Żandarmeria Wojskowa z pewnością się nie nudzi. Pracy przybywa jej m.in. przez incydenty na polskich drogach, których uczestnikami są goście z Ameryki. Jednocześnie zła passa drogowa Amerykanów w Polsce trwa.

Żarska komendy policji otrzymała zgłoszenie o incydencie z udziałem amerykańskiego żołnierza. W wyniku szarpaniny z taksówkarzem doszło kolizji drogowej - o sprawie donosi "Gazeta Wyborcza".

d6uw8ob

Do zdarzenia miało dojść o godz. 1 w nocy z soboty na niedzielę w okolicach Żagania - podaje dziennik, powołując się na nieoficjalne informacje.

Policja pytana o kolizję, potwierdziła, że doszło do incydentu i jednocześnie odesłała do ambasady USA w Polsce i Żandarmerii Wojskowej, która prowadzi postępowanie. Ta zaś na razie nie odniosła się do sprawy.

Zobacz też: Amerykańscy żołnierze w Polsce

Kłopoty Amerykanów w Polsce

Przypomnijmy, że to nie pierwszy incydent z udziałem amerykańskich wojsk w Polsce. W marcu ciężarówka wojsk USA utknęła na drodze krajowej numer 15 w Wielkopolsce. 26 marca cysterna z paliwem lotniczym wpadła do rowu, a kilka dni wcześniej z kolei ciężarówka amerykańskiej armii uderzyła w bariery na zjeździe z autostrady A2 niedaleko Jordanowa.

W kwietniu na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej z Andersa w Toruniu wojskowa cysterna wjechała w tył samochodu osobowego nauki jazdy.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"/WP

d6uw8ob

Podziel się opinią

Share
d6uw8ob
d6uw8ob
Więcej tematów