Trwa ładowanie...

Kolejne burze nadciągają nad Polskę

Fala upałów nie opuszcza obszaru Polski. Miejscami termometry wskazują nawet 30 st. C. Tropikalne temperatury w najbliższych dniach sprowadzą liczne burze.

Share
Kolejne burze nadciągają nad Polskę
Źródło: iStock.com
d26gfaa

Gdzie będzie burza?

IMiGW ogłosiło pierwszy stopień ostrzeżenia burzowego w sześciu województwach. Na liście zagrożonych terenów znalazło się podkarpacie, małopolska, Lubelszczyzna, ziemia świętokrzyska, Mazowsze oraz województwo łódzkie. Podczas zjawiska występować będzie porywisty wiatr, którego prędkość może sięgać nawet 65 km/h. Przewidywane opady nie powinny wynosić od 20mm do 30mm. Dodatkowym zagrożeniem w województwach lubelskim, mazowieckim i łódzkim będą opady gradu, którego średnica nie przekroczy 1 cm.

Pierwszy stopnień ostrzeżenia oznacza, że mieszkańcy zagrożonych terenów powinni spodziewać się występowania gwałtownych zjawisk meteorologicznych. Zjawiska te mogą wywołać zakłócenia w ruchu drogowym. Po wydaniu takiego ostrzeżenia zaleca się uważne śledzenie komunikatów wydawanych przez IMiGW, ponieważ sytuacja może ulegać zmianom.

Jak będą wyglądały kolejne dni?

Burzowa pogoda utrzyma się nad Polską jeszcze przez kilka dni. Największe zagrożenie burzami przewiduje się na najbliższy piątek. Ostrzeżenia wydane na ten dzień obejmują 11 województw. Opadów należy spodziewać się od południa po późne godziny wieczorne.

d26gfaa

Podziel się opinią

Share
d26gfaa
d26gfaa
Więcej tematów