Trwa ładowanie...
dk2d48v

Kolejna zmiana wiceprezydenta Poznania. Tomasz Lewandowski zastąpił Arkadiusza Stasicę

• 1 sierpnia Tomasz Lewandowski obejmie funkcję zastępcy prezydenta Poznania
• Zastąpi na tym stanowisku Arkadiusza Stasicę, który został przesunięty do pracy w zarządzie ZKZL
• To już trzecia zmiana na stanowisku wiceprezydenta Poznania w ciągu 1,5 roku rządów Jacka Jaśkowiaka
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejna zmiana wiceprezydenta Poznania. Tomasz Lewandowski zastąpił Arkadiusza Stasicę
(Urząd Miasta Poznania)
dk2d48v

20 lipca, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłoszono, że 1 sierpnia Arkadiusza Stasicę na stanowisku wiceprezydenta Poznania zastąpi Tomasz Lewandowski, przewodniczący klubu Zjednoczonej Lewicy w radzie miasta.

- Obszar działań, za który będzie odpowiedzialny Tomasz Lewandowski, jest jednym z najtrudniejszych w zarządzaniu miastem. W chwili, kiedy obejmowałem urząd, najwięcej problemów do rozwiązania dotyczyło m.in. GOAPu czy spalarni. Dotychczasowe doświadczenie Tomasza Lewandowskiego umożliwi rozwiązywanie wielu kwestii na bieżąco. Z pewnością sprawdzą się tu również jego umiejętności polityczne, które pozwolą na osiąganie kompromisu m.in. z okolicznymi gminami. Cieszy mnie fakt, że Tomasz Lewandowski nie boi się odpowiedzialności i jest gotowy podjąć tak duże wyzwanie - powiedział prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Jaśkowiak zapewnia, że dobrze ocenia dotychczasową pracę Arkadiusza Stasicy i teraz kieruje go na inne ważne stanowisko w Zarządzie Komunalnych Zasobów Lokalowych, gdzie ma on odpowiadać za gospodarkę lokalową i budownictwo mieszkaniowe. Jako były prezes Poznańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego ma bowiem na tym polu bardzo duże doświadczenie.

dk2d48v

Tomasz Lewandowski to lider Zjednoczonej Lewicy, która przed rokiem stworzyła koalicję z Platformą Obywatelską. Już wtedy był on typowany na stanowisko wiceprezydenta, jednak się na nie nie zdecydował.

- Ludzie nie wchodzą w związek małżeński w biegu, ale muszą się poznać, przekonać do siebie, nabrać zaufania - odpowiada dziś. - Poznańska lewica rok temu wzięła odpowiedzialność za współrządzenie miastem. Zajęliśmy się m.in. gospodarką odpadami, ze wszelkimi błędami popełnionymi przez poprzedników czy poprawą warunków mieszkaniowych poznaniaków. W Radzie Miasta dotychczas byłem przewodniczącym klubu. Jako zastępca prezydenta, z pozycji wykonawczej, będę mógł lepiej realizować pewne zamierzenia programowe ważne dla mieszkańców - dodaje.

To już trzecia zmiana na stanowisku wiceprezydenta Poznania w ciągu 1,5 roku rządów Jacka Jaśkowiaka. Wcześniej, w atmosferze różnego rodzaju afer, ze stanowiskiem tym pożegnali się Jakub Jędrzejewski i Agnieszka Pachciarz.

Tomasz Lewandowski to drugi po Macieju Wudarskim zastępca Jacka Jaśkowiaka, który wcześniej rywalizował z nim w wyborach prezydenta Poznania.

dk2d48v

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

Podziel się opinią

Share

dk2d48v

dk2d48v
dk2d48v
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów