Trwa ładowanie...

Kolejna zmiana wiceprezydenta Poznania. Tomasz Lewandowski zastąpił Arkadiusza Stasicę

• 1 sierpnia Tomasz Lewandowski obejmie funkcję zastępcy prezydenta Poznania
• Zastąpi na tym stanowisku Arkadiusza Stasicę, który został przesunięty do pracy w zarządzie ZKZL
• To już trzecia zmiana na stanowisku wiceprezydenta Poznania w ciągu 1,5 roku rządów Jacka Jaśkowiaka

Share
Kolejna zmiana wiceprezydenta Poznania. Tomasz Lewandowski zastąpił Arkadiusza StasicęŹródło: Urząd Miasta Poznania
d4kijt9

20 lipca, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłoszono, że 1 sierpnia Arkadiusza Stasicę na stanowisku wiceprezydenta Poznania zastąpi Tomasz Lewandowski, przewodniczący klubu Zjednoczonej Lewicy w radzie miasta.

- Obszar działań, za który będzie odpowiedzialny Tomasz Lewandowski, jest jednym z najtrudniejszych w zarządzaniu miastem. W chwili, kiedy obejmowałem urząd, najwięcej problemów do rozwiązania dotyczyło m.in. GOAPu czy spalarni. Dotychczasowe doświadczenie Tomasza Lewandowskiego umożliwi rozwiązywanie wielu kwestii na bieżąco. Z pewnością sprawdzą się tu również jego umiejętności polityczne, które pozwolą na osiąganie kompromisu m.in. z okolicznymi gminami. Cieszy mnie fakt, że Tomasz Lewandowski nie boi się odpowiedzialności i jest gotowy podjąć tak duże wyzwanie - powiedział prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Jaśkowiak zapewnia, że dobrze ocenia dotychczasową pracę Arkadiusza Stasicy i teraz kieruje go na inne ważne stanowisko w Zarządzie Komunalnych Zasobów Lokalowych, gdzie ma on odpowiadać za gospodarkę lokalową i budownictwo mieszkaniowe. Jako były prezes Poznańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego ma bowiem na tym polu bardzo duże doświadczenie.

d4kijt9

Tomasz Lewandowski to lider Zjednoczonej Lewicy, która przed rokiem stworzyła koalicję z Platformą Obywatelską. Już wtedy był on typowany na stanowisko wiceprezydenta, jednak się na nie nie zdecydował.

- Ludzie nie wchodzą w związek małżeński w biegu, ale muszą się poznać, przekonać do siebie, nabrać zaufania - odpowiada dziś. - Poznańska lewica rok temu wzięła odpowiedzialność za współrządzenie miastem. Zajęliśmy się m.in. gospodarką odpadami, ze wszelkimi błędami popełnionymi przez poprzedników czy poprawą warunków mieszkaniowych poznaniaków. W Radzie Miasta dotychczas byłem przewodniczącym klubu. Jako zastępca prezydenta, z pozycji wykonawczej, będę mógł lepiej realizować pewne zamierzenia programowe ważne dla mieszkańców - dodaje.

To już trzecia zmiana na stanowisku wiceprezydenta Poznania w ciągu 1,5 roku rządów Jacka Jaśkowiaka. Wcześniej, w atmosferze różnego rodzaju afer, ze stanowiskiem tym pożegnali się Jakub Jędrzejewski i Agnieszka Pachciarz.

Tomasz Lewandowski to drugi po Macieju Wudarskim zastępca Jacka Jaśkowiaka, który wcześniej rywalizował z nim w wyborach prezydenta Poznania.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4kijt9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kijt9
d4kijt9
Więcej tematów