Trwa ładowanie...
d2qp9ji

Kolejna ugoda między Prokomem i ZUS-em

(inf.własna)

d2qp9ji
d2qp9ji

Prokom Software SA zawarł w poniedziałek z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych drugą ugodę dotyczącą części należnego spółce wynagrodzenia. Zgodnie z zawartym porozumieniem ZUS wypłaci Prokomowi kwotę 33,9 mln złotych powiększoną o podatek VAT. Prokom zrzekł się ustawowych odsetek od tej kwoty.

Od połowy 1999 roku do października 2001 roku Prokom świadczył na rzecz ZUS usługi wytworzenia oprogramowania oraz administrowania i eksploatowania KSI na tymczasowej platformie sprzętowej. Prace te prowadzone były przez pracowników Prokom z uwagi na konieczność zapewnienia Zakładowi możliwości wykonywania jego ustawowych obowiązków przy częstych zmianach uwarunkowań prawnych i przyspieszonym wprowadzeniu reformy emerytalnej.

Wykonane przez Prokom dodatkowe prace nie były uregulowane umową z Zakładem i nie zostały dotychczas w pełni rozliczone. Przypomnijmy, że 11 marca 2002 roku pomiędzy Prokomem i ZUS zawarta została częściowa ugoda, w wyniku której Zakład przekazał Spółce kwotę 32 mln złotych powiększoną o podatek VAT. Stanowiła ona zwrot kosztów za usługi wykonywane przez Prokom w terenowych Ośrodkach Przetwarzania Danych ZUS.

Ugoda zawarta w poniedziałek dotyczy zwrotu kosztów jakie Prokom poniósł w związku z usługami administrowania i eksploatowania KSI na tymczasowej platformie sprzętowej w Centralnym Ośrodku Przetwarzania Danych ZUS. W ramach zawartej ugody spółka zgodziła się zrezygnować z ponad 1,5 mln złotych ustawowych odsetek.

W wyniku dwóch zawartych dotychczas z Zakładem porozumień pozostała kwota do uregulowania przez Zakład wobec Prokomu, z tytułu wykonania, administrowania i eksploatowania systemu przejściowego, uległa zmniejszeniu z ponad 144 mln złotych do maksymalnie 55 mln złotych. (and)

d2qp9ji
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qp9ji
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj