Trwa ładowanie...

Kolejna plantacja konopi zlikwidowana

W powiecie mikołowskim funkcjonariusze policji zlikwidowali plantację konopi. Na miejscu zabezpieczono towar o wartości 40 tys. zł.

Kolejna plantacja konopi zlikwidowanaŹródło: iStock.com
d32we5m

Rolnicy z powiatu mikołowskiego

W Łaziskach Górnych (województwo śląskie) zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o uprawę i sprzedaż konopi indyjskich. Miejscem uprawy nielegalnych roślin były budynki gospodarcze. Tam właśnie funkcjonariusze zabezpieczyli 24 sadzonki roślin, produkty spożywcze zawierające marihuanę oraz gotowy susz konopi indyjskich, z którego można było przygotować około 500 porcji narkotyku. Szacuje się, że wartość przejętych środków niedozwolonych to około 40 tysięcy złotych. W zabudowaniu znaleziono również wiele urządzeń niezbędnych podczas pielęgnacji tych roślin. Dodatkowo na posesji zatrzymanych odnaleziono duże zapasy gotówki – 4 tys. zł oraz 3 tysiące euro.

Zatrzymanym mężczyznom w wieku 22. i 24. lata grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Prokurator zdecydował się zrezygnować z tymczasowego aresztu, jednak mężczyźni zostaną objęci dozorem policyjnym oraz otrzymali zakaz opuszczania granic Polski.

Marihuana może leczyć

W ostatnich latach w Polsce jest coraz więcej mówi się o zalegalizowaniu marihuany. Miałaby ona być stosowana w celach leczniczych. Najpopularniejszym zastosowaniem marihuany medycznej jest uśmierzanie bólu. Pomaga ona między innymi na migreny oraz reumatyzm. O krok dalej posunęli się Kanadyjczycy, którzy opracowali na jej bazie lek dla chorych na stwardnienie rozsiane. Ma on uśmierzać ból oraz rozluźniać mięśnie. Skuteczność tej metody nie jest jeszcze potwierdzona, jednak wielu chorych wiąże z nią duże nadzieje.

d32we5m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32we5m
Więcej tematów