Trwa ładowanie...
d3xjy4s

Kolejna licytacja kolekcji znanej miliarderki i filantropki Barbary Piaseckiej-Johnson

We wtorek odbędą się kolejne aukcje, podczas których będzie można nabyć przedmioty należące do zmarłej dwa lata temu miliarderki, Barbary Piaseckiej-Johnson. Dochód z licytacji zostanie przekazany na rzecz fundacji pomagającej dzieciom z autyzmem.
Share
Kolejna licytacja kolekcji znanej miliarderki i filantropki Barbary Piaseckiej-Johnson
Źródło: Facebook, Fot: Antykwariat DAES
d3xjy4s

Kolejne przedmioty należące do Barbary Piaseckiej-Johnson trafią na aukcję, która odbędzie się w najbliższy wtorek równolegle w Warszawie oraz Wrocławiu. Po raz pierwszy taka aukcja miała miejsce w marcu 2015 r. i cieszyła się sporym zainteresowaniem. Dochód ze sprzedaży kolekcji polskiej miliarderki zostanie przekazany na rzecz fundacji jej imienia, niosącej pomoc dzieciom i młodzieży dotkniętej autyzmem.

Punktualnie o 18.00 aukcja rozpocznie się w budynku Starej Giełdy na pl. Solnym we Wrocławiu oraz w warszawskim Domu Aukcyjnym Artissima, mieszczącym się na ul. Zielnej 39. Zlicytowane zostaną 93 przedmioty należące niegdyś do Piaseckiej-Johnson. Każdy nabywca otrzyma stosowny certyfikat potwierdzający autentyczność zakupu.

Przedmioty wystawione na czerwcową aukcję to przede wszystkim meble i elementy wystroju wnętrza. Wśród nich znalazły się m.in. włoskie krzesła Sgabelli, których wykonanie datuje się na XVI w., komoda oraz skrzynia włoska z XVII wieku, XVIII-wieczny mahoniowy zegar angielski oraz XIX-wieczne przedmioty wykonane w stylu Biedermeier. Łącznie zlicytowanych zostanie 93 przedmioty, których dokładny spis znajduje się na stronie internetowej wydarzenia, gdzie można znaleźć informacje również o tym, w jaki sposób zarejestrować się na aukcję.

d3xjy4s

Barbara Piasecka-Johnson na rzecz fundacji zajmującej się dziećmi i młodzieżą dotkniętą autyzmem przekazała, oprócz wielu przedmiotów, także kolekcję malarstwa polskiego. Dotychczas, dzięki inicjatywie zmarłej dwa lata temu polskiej miliarderki, utworzono m.in. Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku, który oceniany jest jako jedna z najlepszych na świecie placówek zajmujących się badaniami oraz terapią dzieci z zaburzeniami rozwoju.

Współorganizatorem aukcji jest wrocławski Antykwariat DAES.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3xjy4s

Podziel się opinią

Share
d3xjy4s
d3xjy4s
Więcej tematów