Trwa ładowanie...
IAR

Kolejna krwawa egzekucja dokonana przez Państwo Islamskie

Kolejna szokująca zbrodnia samozwańczego Państwa Islamskiego w Syrii. Dżihadyści opublikowali w internecie film pokazujący egzekucję 25 żołnierzy w starożytnej Palmirze w środkowej Syrii. Wszystko wskazuje na to, że zabójcami są dzieci.
Share
Kolejna krwawa egzekucja dokonana przez Państwo Islamskie
Źródło: Kadr z nagrania ISIS
d4bexnq

Do egzekucji doszło prawdopodobnie krótko po tym, jak dżihadyści zajęli miasto w drugiej połowie maja, ale film z tej zbrodni dopiero teraz trafił do sieci. Na nagraniu widać jak bojownicy, najprawdopodobniej dzieci lub nastolatki, rozstrzeliwują schwytanych żołnierzy w amfiteatrze. Wszystkiemu przygląda się zgromadzony tam tłum.

O egzekucjach w Palmirze informowało jeszcze w maju Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Wtedy też pojawiły się obawy, że dżihadyści mogą zniszczyć starożytne zabytki, z których słynie miasto. Na razie tak się nie stało, ale islamiści dopuścili się między innymi profanowania grobów.

Według tego samego źródła bojownicy ISIS zaminowali jednak miasto, którego zabytki są wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

W marcu dżihadyści zamieścili w internecie wideo przedstawiające egzekucję Palestyńczyka oskarżonego o szpiegowanie dla izraelskiego wywiadu. Mężczyznę również rozstrzelał młody chłopiec. Podobne nagranie ze stycznia przedstawiało przesłuchanie i egzekucję dwóch mężczyzn określonych, jako "rosyjscy agenci"; strzelał do nich mniej więcej 10-letni chłopiec.

d4bexnq

Podziel się opinią

Share
d4bexnq
d4bexnq
Więcej tematów