Trwa ładowanie...
d3aq7fe
Informacja prasowa

Kolejna edycja maratonu w Poznaniu. Medal z historią festiwalu Malta w tle

Maraton poznański od 16 lat łączy ze sobą ludzi z pasją do biegania. Uczestnicy biegu dekorowani są na pamiątkę medalem, który za każdym razem nawiązuje do szczególnych chwil z historii stolicy Wielkopolski. W tym roku na medalu maratońskim znajdzie swoje odbicie 25-letnia historia, magicznej i flagowej poznańskiej imprezy - Malta Festival Poznań.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejna edycja maratonu w Poznaniu. Medal z historią festiwalu Malta w tle
(Materiały prasowe)
d3aq7fe

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Malta powstał w 1991 roku. W pierwszych latach istnienia Festiwalu tereny wokół toru wioślarskiego oraz samo jezioro Malta (od którego swoją nazwę wzięło to wydarzenie) były miejscem barwnych pochodów, pełnych rozmachu plenerowych inscenizacji w wykonaniu grup teatralnych z całego świata. W pole gry zmieniały się także poznańskie rynki, ulice i skwery, gdzie odbywały się kameralne, spontaniczne akcje angażujące przypadkowych przechodniów. Dziesiątki tysięcy poznaniaków brały udział w pierwszych w Polsce spektaklach światowej sławy grup teatralnych i w koncertach takich gwiazd muzycznych, jak Faith no More, Portishead, Michael Nyman, Manu Chao czy Buena Vista Social Club.

Malta Festival Poznań jest synonimem nowatorskiego podejścia do procesu twórczego, w którym obok aktorów biorą udział amatorzy - młodzież, lokalni mieszkańcy i przypadkowi widzowie. W ten sposób na kilkanaście dni miasto zaczyna bić rytmem Festiwalu, a mieszkańcy "oddychają" sztuką.

Natomiast Poznań Maraton na jeden weekend zamienia miasto w wielkopolską stolicę sportu, a jego mieszkańcy zarażają się od maratończyków nawykiem aktywnego spędzania czasu. Na starcie stają obok siebie zawodowcy i amatorzy, a wzdłuż trasy ustawiają się lokalni mieszkańcy i przypadkowi przechodnie.

d3aq7fe

- Mamy nadzieję, że dla każdego z uczestników tegorocznej edycji, medal ten będzie nie tylko symbolem ukończonego królewskiego dystansu, ale również wspomnieniem wszystkich wydarzeń i niesamowitej atmosfery, których biegacze będą uczestnikami w dniu 11 października w Poznaniu - mówi Łukasz Miadziołko, Dyrektor Maratonu.

16. PKO Poznań Maraton odbędzie się 11 października, opłata startowa wynosi 150 zł. Więcej informacji: www.marathon.poznan.pl

d3aq7fe

Podziel się opinią

Share

d3aq7fe

d3aq7fe
Więcej tematów