Trwa ładowanie...

Kolejki w Gdyńskim Centrum Onkologii będą krótsze. Szpital zatrudnia nowy personel

Dzięki decyzji władz gdyńskiego szpitala o zatrudnieniu nowych pracowników, czas oczekiwania na operację ma się skrócić do dwóch tygodni. Obecnie to prawie dwa miesiące.

Share
Kolejki w Gdyńskim Centrum Onkologii będą krótsze. Szpital zatrudnia nowy personel
Źródło: Radio Gdańsk
d45u6vc

Jak tłumaczy Elżbieta Kruszewska, pełnomocnik zarządu Szpitali Wojewódzkich w Gdyni do spraw onkologicznych, w najbliższym czasie w placówce zatrudnienie znajdą cztery osoby.

- Podpisujemy umowę z nowym anestezjologiem oraz z pielęgniarką instrumentariuszką. Dwie kolejne załatwiają formalności i w najbliższym czasie także rozpoczną pracę,powiedziała Elżbieta Kruszewska. W praktyce oznacza to, że szpital będzie mógł zacząć wykorzystywać dodatkową salę operacyjną, na której dziennie będzie wykonywanych od trzech do pięciu zabiegów operacyjnych, w zależności od stopnia ich skomplikowania.

To jednak tylko początek zmian. Jesienią informowaliśmy, że w Gdyńskim Centrum Onkologii wykorzystuje się jedynie trzy z pięciu sal i to tylko na jedną zmianę. Tymczasem dzięki nowemu personelowi, cztery sale będą pracować na dwie zmiany. Ostatnia - piąta - stanowi zapas na ostre przypadki. Zmiany powinny zostać wprowadzone w ciągu dwóch miesięcy.

d45u6vc

Efekt końcowy powinien być taki, że skróci się okres oczekiwania, który obecnie wynosi około sześciu tygodni. - To dramatyczne, że pacjent jest świadomy swojej choroby i wie, ze musi czekać sześć tygodni na rozpoczęcie leczenia. Ten stan rzeczy trzeba jak najszybciej zmienić. Chcemy doprowadzić do sytuacji, w której czas oczekiwania na operację nie przekroczy dwóch tygodni, powiedziała pełnomocnik zarządu.

d45u6vc

Podziel się opinią

Share
d45u6vc
d45u6vc
Więcej tematów