Trwa ładowanie...
d35mk0h

Kolejarze z PKP szykują protest. Trwa w tej sprawie referendum

Kolejarze PKP zorganizowali referendum w sprawie protestu przeciwko likwidacji oddziału firmy w Krakowie. Ponadto spółka PKP Cargo planuje ograniczenie zatrudnienia w Nowym Sączu, Stróżach oraz Tarnowie. Protest może rozpocząć się już w lutym.
Share
Kolejarze z PKP szykują protest. Trwa w tej sprawie referendum
Źródło: facebook.com/pkpcargo
d35mk0h

Kolejarze twierdzą, że w wyniku likwidacji oddziału firmy w Krakowie, utratą pracy zagrożonych jest łącznie 130 osób. To jednak nie wszystko. Likwidacja grozi także jednostkom organizacyjnym w Jaśle, Tarnowie, Stróżach i Nowym Sączu. Łącznie pracę możne stracić nawet 800 osób.

- Domagamy się, aby zarząd Cargo zmienił swoje decyzje odnośnie dewastowania struktur regionalnych w Małopolsce i pozostawił centralę spółki tutaj w Krakowie, aby ludzie dalej mogli pracować w budynku, który jest własnością spółki PKP Cargo – tłumaczy Henryk Sikora, przewodniczący regionalnej sekcji kolejarzy NSZZ Solidarność w Krakowie.

Oficjalnie pracownikom proponowane są dobrowolne zwolnienia z korzystnymi odprawami. Mimo tego przedstawiciele spółki twierdzą, że o grupowych zwolnieniach nie ma mowy. - Doniesienia o grupowych zwolnieniach, nie mają nic wspólnego z prawdą - mówi rzecznik PKP Cargo Mirosław Kuk.

Spółka deklaruje, że jest przygotowana na ewentualne zakłócenia pracy z powodu strajku.

Trwa referendum strajkowe, które ma zdecydować, jakie będą dalsze losy protestu kolejarzy.

Ewentualne strajki szykowane są na początek lutego tego roku.

d35mk0h

Podziel się opinią

Share
d35mk0h
d35mk0h
Więcej tematów