Trwa ładowanie...
d1kq8ma

Kolędowe zapowiedzi przystanków w Tramwajach Śląskich

Po torach śląskich miast jeżdżą tramwaje, w których nazwy przystanków są... śpiewane! Pomysł kolędowych zapowiedzi powstał w głowach muzyków Grupy Czesław Jakubiec Comedy, a Tramwaje Śląskie z chęcią na to przystały.
Share
Kolędowe zapowiedzi przystanków w Tramwajach Śląskich
Źródło: Grupa Czesław Jakubiec Comedy
d1kq8ma

"Byście dostali krawaty, skarpety, zegarki, a teraz wysiadać Katowice Plac Miarki. Hej kolęda, kolęda!" - to jedna z kolędowych zapowiedzi, które możemy od piątku usłyszeć w śląskich tramwajach. Będą one kursowały na terenie Będzina, Bytomia, Chorzowa, Czeladzi, Dąbrowy Górniczej, Katowic, Mysłowic, Sosnowca oraz Zabrza.

- W sumie nagrane zostało 14 kolędowych nazw przystanków - mówi Wirtualnej Polsce Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich. - Grupa Czesław Jakubiec Comedy przyszła do nas z takim pomysłem, a nam się on bardzo spodobał. Kolędowych zapowiedzi będziemy słuchać aż do Święta Trzech Króli, czyli 6 stycznia - dodaje.

Kolędowe zapowiedzi zostały nagrane przez pomysłodawców - Grupę Czesław Jakubiec Comedy. Zespół tworzą tenor Czesław Jakubiec, autor tekstów Marek Żyła i pianista Tomasz Śliwiński. Zabawnie wyśpiewane zapowiedzi umilą podróż każdemu. Żeby jednak nie przesadzać - zgodnie z zasadą "co za dużo, to niezdrowo" - nagranych zostało tylko 14 przystanków, które są rozmieszczone na różnych liniach.

d1kq8ma

- Chcieliśmy w pozytywny sposób zaskoczyć podróżnych. Kiedy jedzie się tramwajem, myśli o świętach, a nagle ktoś zaśpiewa nam życzenia i przypomni o przystanku - musi zrobić się miło - mówi Wirtualnej Polsce Czesław Jakubiec.

Grupę Czesław Jakubiec Comedy będziemy słyszeć w tramwajach do 6 stycznia. Możemy także wybrać się na ich najbliższy koncert - już w sobotę 21 grudnia o godz. 18:00 muzycy będą nas bawić w Chorzowskim Centrum Kultury.

d1kq8ma

Podziel się opinią

Share
d1kq8ma
d1kq8ma
Więcej tematów