Trwa ładowanie...

"Kochamy mamę, chcemy, by do nas wróciła". 11-letnia córka blogerki pisze do Melanii Trump

11-letnia córka znanej wietnamskiej blogerki Nguyen Ngoc Nhu Quynh, która w czerwcu została skazana na 10 lat więzienia, zaapelowała o pomoc do Melanii Trump. Prezydent USA złoży wizytę w Wietnamie w przyszłym miesiącu.

Share
"Kochamy mamę, chcemy, by do nas wróciła". 11-letnia córka blogerki pisze do Melanii Trump
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d5rxglh

Napisany odręcznie list został zamieszczony w czwartek na koncie na Facebooku należącym do babki 10-latki. Dziewczynka pisze do Pierwszej Damy USA już czwarty raz - poinformowała babka Nguyen Thi Tuyet Lan.

Zobacz też: Pożegnanie z Pierwszą Damą

Nguyen Ngoc Nhu Quynh, znana też jako "Mama Grzyb", odsiaduje drakoński 10-letni wyrok z powodów politycznych: w swoich raportach piętnowała łamanie prawa przez rząd, pisała o ofiarach śmiertelnych w policyjnych aresztach. Jest laureatką nagrody “International Women of Courage Award”, przyznawanej przez Deparatment Stanu USA, którą w marcu Melania Trump wręczyła 13 kobietom z różnych krajów, walczącym o prawa człowieka.

d5rxglh

Wadze w Hanoi potępiły nagrodę. Amnesty International, Human Rights Watch, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Unia Europejska domagają się uwolnienia blogerki.

"Bardzo proszę pomóc, by nasza rodzina ponownie się połączyła, ponieważ wiem, że moja mama nie zrobiła niczego złego. Bardzo ją kochamy, chcemy, by do nas wróciła" - napisała 11 latka. Jej matka została aresztowana w październiku zeszłego roku, sąd wydał w jej sprawie wyrok w czerwcu 2017 r.

W tym roku władze Wietnamu areszowały już 17 opozycjonistów. Pomimo reformy gospodarczej i coraz większej otwartości na zmiany społeczne, w kraju wciąż panuje cenzura, a krytyka rządu nie jest tolerowana - informuje Reuters.

Źródło: Reuters

d5rxglh

Podziel się opinią

Share
d5rxglh
d5rxglh
Więcej tematów