Trwa ładowanie...
d2swv6c
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kobieta zarażona wirusem Zika urodziła zdrowe dziecko

• W Hiszpanii kobieta, u której wykryto wirusa Zika, urodziła dziecko
• Nic nie wskazuje na to, by noworodek był zakażony niebezpiecznym wirusem
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dziecko jest cały czas pod opieką lekarzy
Dziecko jest cały czas pod opieką lekarzy (AFP, Fot: MAHMUD HAMS)
d2swv6c

Dziecko przyszło na świat jako wcześniak i wszystko wskazuje na to, że nie zostało dotknięte wirusem, choć na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia. Jest pod opieką lekarzy z oddziału neonatologicznego w szpitalu w Santiago de Compostela, na północnym zachodzie Hiszpanii.

Jego matka dowiedziała się, że jest nosicielką wirusa Zika, gdy pod koniec lutego trafiła do szpitala, by urodzić. Okazało się, że mogła się zarazić między czwartym a piątym miesiącem ciąży, gdy była w Wenezueli. Wirus wywołał u niej nieznaczną gorączkę, skarżyła się też na swędzenie.

Według oficjalnych danych w Hiszpanii u 38 osób zdiagnozowano wirusa Zika. Wśród zakażonych są cztery kobiety w ciąży - informuje "El Pais".

d2swv6c

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała, że Zika jest groźniejsza dla kobiet w ciąży niż do tej pory przypuszczano. Według WHO wirus może uszkodzić łożysko i układ nerwowy dziecka. Wciąż nie ustalono jednak, czy istnieje związek między wystąpieniem mikrocefalii u niemowląt a zakażeniem matki Ziką.

Fala zakażeń wirusem dotknęła ponad 30 państw, w tym najbardziej Brazylię, gdzie odnotowano ponad 4,3 tys. mikrocefalii prawdopodobnie powiązanych z Ziką.

d2swv6c

Podziel się opinią

Share

d2swv6c

d2swv6c
Więcej tematów