Trwa ładowanie...

Kobieta zaprosiła swoich przyjaciół na dwudniową imprezę. Na koniec poddała się eutanazji

W lipcu 2016 roku, Betty Davis zaprosiła 30 najbliższych przyjaciół i członków rodziny na weekendową imprezę w jej domu w Kalifornii. Na zaproszeniu widniały następujące słowa: „Okoliczności tej imprezy są wyjątkowe. Wymagana jest wytrzymałość emocjonalna, dobre samopoczucie i otwartość.”

Share
Kobieta zaprosiła swoich przyjaciół na dwudniową imprezę. Na koniec poddała się eutanazjiŹródło: littlethings.com
d27uxw9

Chcąc zrozumieć tę historię musimy cofnąć się do roku 2013, gdy u 41-letniej artystki zdiagnozowano stwardnienie zanikowe boczne. Nieuleczalną chorobę dotykającą komórek nerwowych w mózgu i rdzeniu kręgowym. Z czasem, Betsy zaczęła po prostu tracić kontrolę nad swoim ciałem. Wiedząc, że nie zostało jej dużo czasu, artystka postanowiła wyprawić przyjęcie, jako sposób na pozytywne pożegnanie się z najbliższymi, przed staniem się jedną z pierwszych osób w stanie Kalifornia, które zdecydowały się na eutanazję.

Jedyną zasadą jaka panowała podczas imprezy był zakaz płakania.

Eutanazja miała stać się kulminacją dwudniowej imprezy.

d27uxw9

Choć udział w przyjęciu nie mógł być dla najbliższych artystki łatwym doznaniem, bez chwili wahania zaakceptowali zaproszenia i stawili się w jej domu, aby pożegnać się z umierającą Betsy.

Podczas dwóch dni wydarzyło się mnóstwo rzeczy. Gra na instrumentach, raczenie się rozmaitymi trunkami, oglądanie ulubionych filmów Betsy i zamówienie pizzy z jej ukochanej restauracji – to tylko nieliczne z atrakcji.

Gdy weekend dobiegł końca, wszyscy zebrali się aby zrobić sobie wspólne zdjęcie i pożegnać się z Betsy. Artystka została przeniesiona na łóżko ustawione na wzgórzu, mając na sobie kimono zakupione po zdiagnozowaniu choroby.

O 18:45, Betsy obejrzała ostatni zachód słońca i przyjęła śmiertelną mieszankę leków przypisanych przez lekarza. Kobieta przeżyła swe ostatnie chwile w otoczeniu opiekunki, doktora, terapeuty, a także siostry.

d27uxw9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27uxw9
d27uxw9
Więcej tematów