Trwa ładowanie...
dqkynr8
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Koalicja pod wodzą USA dokonała nalotów na Państwo Islamskie w Iraku i Syrii

Lotnictwo koalicji pod wodzą USA przeprowadziło 12 nalotów na cele organizacji Państwo Islamskie (IS) w Iraku i Syrii - poinformowało połączone dowództwo sił koalicji (CJTF). Celem były między innymi obiekty islamistów w pobliżu syryjskiego Kobane.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
F-15 Eagle
F-15 Eagle (Wikimedia Commons, Fot: Tech. Sgt. Ben Bloker, U.S. Air Force)
dqkynr8

W sześciu nalotach w okolicach obleganego przez dżihadystów Kobane, które leży przy granicy z Turcją, zniszczono budynki należące do bojowników IS, a także ich pozycje bojowe i pojazdy - napisano w oświadczeniu CJTF.

W Iraku według tego samego źródła celem nalotów były budynki, pojazdy i rafineria kontrolowana przez dżihadystów. Sześć nalotów przeprowadzono m.in. w okolicach Mosulu, Faludży i Bajdżi.

W nalotach na IS w Iraku poza lotnictwem USA biorą udział siły powietrzne Australii, Belgii, Kanady, Danii, Francji, Holandii i Wielkiej Brytanii. Natomiast w bombardowania dżihadystów w Syrii zaangażowane jest lotnictwo USA, Bahrajnu, Jordanii, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

dqkynr8

W środę bojownicy IS wzięli do niewoli jordańskiego pilota, którego samolot rozbił się podczas nalotów prowadzonych w Syrii. Nie jest jasne, dlaczego maszyna się robiła. Według działaczy monitorujących konflikt, bojownicy IS zestrzelili wojskowy samolot w pobliżu miasta Ar-Rakka na północy Syrii, gdzie de facto znajduje się stolica dżihadystów.

Oglądaj też: W Iraku kręcą serial wyśmiewający Państwo Islamskie

dqkynr8

Podziel się opinią

Share

dqkynr8

dqkynr8
Więcej tematów