Trwa ładowanie...
d4drc1h

KNP: carpooling sposobem na poprawę komunikacji we Wrocławiu

Działacze Kongresu Nowej Prawicy zabrali głos w sprawie komunikacji we Wrocławiu. Odnieśli się m.in. do proponowanego przez niektórych kandydatów wprowadzenia bezpłatnej komunikacji miejskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(Materiały prasowe)
d4drc1h

6 listopada na wrocławskim rondzie Reagana odbyło się spotkanie kandydatów Kongresu Nowej Prawicy z dziennikarzami. Działacze KNP przedstawiali swoją wiję rozwiązań komunikacyjnych we Wrocławiu. Powiedzieli o planach dotyczących zarówno komunikacji zbiorowej, jak i indywidualnej.

-Trzeba przypomnieć co jest nadrzędnym celem komunikacji zbiorowej - jak najszybsze, najtańsze i najwygodniejsze dotarcie z jednego punktu do drugiego. Niektóre komitety proponują rozwiązania w stylu bezpłatnej komunikacji - czyli w praktyce pogłębiania deficytu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego - powiedział Robert Maurer, kandydat Nowej Prawicy na prezydenta Wrocławia.

Jolanta Dumnicka, kandydatka KNP do Rady Miejskiej, przedstawiała główne zadania, jakie w dziedzinie komunikacji stawia sobie partia. Komunikacja publiczna, jej zdaniem, powinna zostać zdemonopolizowana, powinno pojawić się wielu prywatnych przewoźników, którzy w ramach konkurencyjności będą zabiegać o pasażerów i oferować im wysoką jakość świadczonych usług.

d4drc1h

Istotna dla KNP jest również efektywność komunikacji i zwrócenie uwagi na samochody. - Rondo Reagana jest znakomitym przykładem tego, jak niewykorzystana jest dotychczasowa infrastruktura. Takich miejsc w całym Wrocławiu jest dużo więcej - dodała Dumnicka. Priorytetem jest stworzenie obwodnicy Leśnicy oraz budowa obwodnicy na Wielkiej Wyspie, co pozwoli na wyprowadzenie ruchu tranzytowego ze śródmieścia Wrocławia.

- Obecnie istnieje polityka marginalizacji komunikacji indywidualnej. Zachód poradził sobie z tym, wprowadzając "carpooling". Jest to system oparty na świadczeniu usług przewozowych przez kierowców aut prywatnych lub służbowych. Podstawowym założeniem jest zwiększenie liczby osób podróżujących w jednym samochodzie i co za tym idzie w systemie "carpooling", zmniejszyć liczbie aut na ulicach - tłumaczyła kandydatka.

Nowa Prawica chce też dążyć do przywrócenia zlikwidowanych parkingów, szczególnie w okolicy Hali Stulecia oraz do tworzenia nowych w oparciu o partnerstwo publiczno-prywatne oraz budżet obywatelski.

- Rocznie dopłacamy ponad 160 mln złotych do MPK. Naszym celem jest obniżenie tych opłat - podsumował spotkanie Robert Maurer.

d4drc1h

Podziel się opinią

Share

d4drc1h

d4drc1h
Więcej tematów