Trwa ładowanie...
cba
18-10-2016 12:19

Kłopoty Leszka Wojtasiaka. CBA trzeci raz wykryło nieprawidłowości w jego oświadczeniach majątkowych

• Trzeci raz CBA wykryło nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych członka zarządu województwa Leszka Wojtasiaka
• Dwa poprzednie doniesienia ws. polityka PO prokuratura umorzyła - podaje tvn24.pl

Kłopoty Leszka Wojtasiaka. CBA trzeci raz wykryło nieprawidłowości w jego oświadczeniach majątkowychŹródło: Newspix, fot: Bartosz Jankowski
d20dbo7

Delegatura CBA w Poznaniu zawiadomiła prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez członka zarządu województwa wielkopolskiego Leszka Wojtasiaka. Funkcjonariusze CBA stwierdzili nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych polityka PO.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA podał we wtorek, że sprawa dotyczy zatajenia prawdy przez członka zarządu województwa i radnego wielkopolskiego sejmiku w jedenastu składanych oświadczeniach majątkowych i sześciu korektach. W poprzednich latach CBA dwukrotnie informowało prokuraturę ws. ewentualnych nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych Leszka Wojtasiaka. Śledztwa były umarzane.

Zdaniem Biura, nowe ustalenia wskazują na uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstw, polegających na zatajeniu przez Wojtasiaka prawdy w jedenastu składanych w latach 2011 - 2015 oświadczeniach majątkowych, oraz w złożonych do nich sześciu korektach. Ustalono, że nie ujawnił on w nich faktu posiadania pięciu zobowiązań pieniężnych, m.in. kredytu hipotecznego.

d20dbo7

Zawiadomienie CBA trafiło do Prokuratury Rejonowej Poznań-Stare Miasto. - Potwierdzam, że zawiadomienie do nas wpłynęło, po zapoznaniu się z jego treścią podejmiemy decyzję co do tego, jaki nadajemy temu bieg - poinformowała we wtorek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA przypomniał, że jest to trzecie zawiadomienie CBA dotyczące ewentualnych nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych Leszka Wojtasiaka. Efektem wszczętego w 2013 r. w śledztwa było warunkowe umorzenie postępowania przez prokuraturę.

Po ujawnieniu wyników kontroli CBA Wojtasiak złożył na początku 2013 roku rezygnację z funkcji wicemarszałka województwa, odwołał go sejmik. Kilka miesięcy później polityk zrezygnował też z mandatu radnego wielkopolskiego sejmiku. - Prokuratura umorzyła także kolejne śledztwo z 2015 r. - tym razem z uwagi na znikomą szkodliwość społeczną czynu - przypomniało CBA.

Rzeczniczka marszałka województwa wielkopolskiego Anna Parzyńska-Paschke powiedziała, że na wszelkie decyzje i komentarze przyjdzie czas po zbadaniu sprawy przed prokuraturę i - w razie potrzeby - przez sąd.

Informację o nieprawidłowościach stwierdzonych przez CBA w oświadczeniach majątkowych Leszka Wojtasiaka podał we wtorek portal tvn24.pl.

d20dbo7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20dbo7
Więcej tematów