Trwa ładowanie...
08-03-2014 15:45

Kłopoty Dreamlinerów. W skrzydłach "mogą się pojawiać pęknięcia"

Producent samolotów Boeing sprawdza, czy w jego słynnych Dreamlinerach nie pojawiły się drobne pęknięcia. Wątpliwości zgłosiła japońska firma Mitsubishi, która dostarcza części do samolotów.

Kłopoty Dreamlinerów. W skrzydłach "mogą się pojawiać pęknięcia"Źródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d3myra5
d3myra5

Japończycy mówią, że zmienili proces produkcji i że w skrzydłach mogą się w związku z tym pojawiać drobne pęknięcia. Według Boeinga, sprawa dotyczy około 40 maszyn, ale nie tych, które już latają, tylko tych, które są w trakcie produkcji.

Dreamlinery to jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie samolotów pasażerskich na świecie, ale miały pewne awarie. W zeszłym roku uziemiono całą flotę tych maszyn, ze względu na wadliwe akumulatory. Były też kłopoty z okablowaniem. Mimo to, linie lotnicze na całym świecie zamówiły już łącznie ponad tysiąc Dreamlinerów.

W krótkim oświadczeniu firma Boeing przekazała tymczasem wyrazy współczucia rodzinom 239 osób zaginionych podczas lotu malezyjskich linii lotniczych Malaysia Airlines MH370. Samolot, lecący do Pekinu, zniknął z radarów po starcie z Kuala Lumpur. Zaginiona maszyna to Boeing B777-200.

d3myra5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3myra5
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj