Trwa ładowanie...
dj3tp8k

Kleszczowa zostanie oddana pół roku przed czasem

Zazwyczaj drogowcy informują nas o opóźnieniach inwestycji, ale tym razem jest inaczej. Remont ulicy Kleszczowej we Włochach jest dowodem na to, że nie zawsze musi tak być.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kleszczowa zostanie oddana pół roku przed czasem
(WawaLove.pl)
dj3tp8k

- Do końca listopada będą prowadzone prace wykończeniowe. - Robotnicy pracować będą przy chodnikach, sadzona będzie także roślinność. Jeszcze dzisiaj rozpocznie się asfaltowanie ścieżki rowerowej, które zakończone zostanie w połowie przyszłego tygodnia - mówi Małgorzata Gajewska, rzeczniczka ZTM.

Od piątku od ok. godz. 22.00 ul. Kleszczową będzie już można przejechać w obydwu kierunkach. Do końca miesiąca prowadzone będą już tylko prace wykończeniowe.

Jak to się stało, że prace zakończono na długo przed czasem?

dj3tp8k

- Ostatni etap prac to kładzenie nawierzchni. Gdyby padał deszcz lub temperatury spadły do minusowych, nie można by było tego zrobić i musielibyśmy wstrzymać prace na czas zimy - tłumaczy Małgorzata Gajewska - Pogoda pracom jednak sprzyjała i w piątek możemy udostępnić całkowicie ulicę do ruchu - dodaje.

Przebudowa Kleszczowej rozpoczęła się w maju 2014 r. Na odcinku 840 m wybudowana została jezdnia, obustronne chodniki, ścieżka rowerowa, zatoki autobusowe i ronda na skrzyżowaniach z ul. Krańcową oraz z Ryżową, Bolesława Chrobrego i Solipską. Przebudowa ulicy kosztowała 7,6 mln zł.

Ponownie czynne będą łącznice:

  • wschód - północ czyli z zjazd z Mostu Łazienkowskiego z Pragi w kierunku Bielan,
  • wschód - południe czyli zjazd z Mostu Łazienkowskiego z Pragi w kierunku Wilanowa,
  • północ - zachód czyli wjazd z kierunku Bielan na Trasę Łazienkowską w kierunku Centrum.
dj3tp8k

Podziel się opinią

Share
dj3tp8k
dj3tp8k
Więcej tematów