Trwa ładowanie...

Kinga Duda podbija Wiedeń. Córka Andrzeja Dudy pojechała na międzynarodowy konkurs prawniczy

Kinga Duda i drużyna studentów z Uniwersytetu Jagiellońskiego jest w Wiedniu. Biorą udział w finale międzynarodowego konkursu prawniczego.

Kinga Duda podbija Wiedeń. Córka Andrzeja Dudy pojechała na międzynarodowy konkurs prawniczyŹródło: Jagiellonian University Vis Moot Team, fot: Jagiellonian University Vis Moot Team
d2nk8pi
d2nk8pi

Córka Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy ostatnie dni przed Wielkanocą spędza w Wiedniu. Stolica Austrii to miejsce rozgrywania finałów 25. edycji konkursu Vis Moot. Kinga Duda jest członkinią zespołu wystawionego przez Uniwersytet Jagielloński. Ostatnie miesiące drużyna spędziła na przygotowaniach i treningach, które dokładnie relacjonowano na Facebooku. Kinga Duda była na próbnych debatach m.in. w Warszawie, Paryżu czy w Berlinie.

Vis Moot to międzynarodowy konkurs dla studentów prawa, którzy specjalizują się w międzynarodowym arbitrażu gospodarczym. "Celem konkursu jest popularyzacja międzynarodowego arbitrażu handlowego oraz Konwencji Wiedeńskiej o umowach międzynarodowej sprzedaży towarów. Praca nad kazusem konkursowym w jak największym stopniu przypominać ma pracę profesjonalnych prawników i odbywa się w całości w języku angielskim" - czytamy na stronie Uniwersytetu Jagiellońskiego.

"Dzięki konkursowi studenci mogą poznać swoich rówieśników z całego świata, a także nawiązać pierwsze zawodowe kontakty. Oprócz tego uczestnictwo w nim stanowi niezapomnianą przygodę i doświadczenie kształtujące nierzadko całą przyszłą karierę" - zachęca uczelnia przyszłych adeptów. Jak widać Kinga Duda zgłosiła się do startu w konkursie i już w grudniu 2017 roku przedstawiono ją oficjalnie jako członka zespołu.

d2nk8pi

W notce biograficznej informowano, że studentka IV roku prawa interesuje się prawem gospodarczym i cywilnym, a do tego kilkakrotnie reprezentowała już swoją uczelnię na konkursach prawniczych. Ukończyła też kurs prawa amerykańskiego, organizowany przez UJ i Katolicki Uniwersytet Ameryki. "Płynnie mówi po angielsku, obecnie uczy się niemieckiego. Tego lata Kinga rozwijała swoje umiejętności prawnicze na stażu w międzynarodowej firmie prawniczej w Warszawie. W wolnym czasie jeździ na nartach, podróżuje i czyta książki" - czytamy.

Rozgrywki w Wiedniu to już ostatni etap konkursu. Studenci musieli przygotować dwa pisma procesowe, a później wziąć udział w symulacji rozprawy arbitrażowej. W poniedziałek wieczorem zaapelowali by trzymać kciuki za ich powodzenie w ostatniej rundzie ogólnej. Na razie zespół nie poinformował, czy zakwalifikował się do kolejnego etapu konkursu.

Zobacz także: Doradca Andrzeja Dudy nie pozostawia złudzeń ws. Smoleńska

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2nk8pi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nk8pi
Więcej tematów