Trwa ładowanie...
Anna Piątkowska-Borek
21-05-2020 19:54

Kim jest Justyna Kotowska, nowy ekspert w komisji ds. wyjaśniania przypadków pedofilii?

Psycholog Justyna Kotowska z Instytutu Psychiatrii i Neurologii Kliniki Psychiatrii Sądowej została powołana przez prezydenta Andrzeja Dudę do państwowej komisji do spraw wyjaśnienia przypadków pedofilii.

Kim jest Justyna Kotowska, nowy ekspert w komisji ds. wyjaśniania przypadków pedofilii?
d4aipdf
d4aipdf

Justyna Kotowska ekspertem państwowej komisji ds. wyjaśniania przypadków pedofilii

Andrzej Duda powołał Justynę Kotowską na eksperta w państwowej komisji ds. wyjaśniania przypadków pedofilii. Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski przekazał na Twitterze informację, że Justyna Kotowska jest psychologiem doświadczonym w pracy z osobami, które dopuściły się czynów zabronionych. - Będzie świetnie uzupełniała przedstawicieli innych organów, którzy będą powołani w najbliższym czasie - powiedział Błażej Spychalski.

Kim jest Justyna Kotowska?

Justyna Kotowska należy do zespołu psychologów Kliniki Psychiatrii Sądowej w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Specjalizuje się w psychoterapii uzależnień. Prowadzi też terapię osób uzależnionych oraz rodzin.

Justyna Kotowska ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej-Curie oraz Studium Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia w Instytucie Psychologii Zdrowia. Obecnie jest w trakcie szkolenia Szkoły Psychoterapii Humanistycznej INTRA.

d4aipdf

Justyna Kotowska jest autorka wielu publikacji, m.in. „Potrzebuję pomocy, ale chcę spróbować sam – rola internetu w łamaniu społecznych stereotypów i docierania do większej grupy osób pijących szkodliwie" czy "Abstynencja czy ograniczanie picia. Teoria Zachowania Zasobów Hobfolla jako alternatywna koncepcja pracy z chorobą alkoholową".

Komisja ds. wyjaśniania przypadków pedofilii

Komisja ds. wyjaśniania przypadków pedofilii, w skład której wejdzie psycholog Justyna Kotowska, powołana została w zeszłym roku na mocy Ustawy o państwowej komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15, która weszła w życie 26 września 2019 r. W ciągu roku ma być opracowany pierwszy raport komisji.

Stworzenie komisji pierwszy raz zapowiedziano po głośnym filmie braci Sekielskich, dotyczącym pedofilii w kościele - "Tylko nie mów nikomu", który miał premierę w zeszłym roku. Teraz, w ciągu ostatnich dni pojawiły się dwa nowe filmy w tym temacie: "Zabawa w Chowanego" Sekielskich (o pedofilii wśród księży) i "Nic się nie stało" Latkowskiego (o aferze pedofilskiej w Szczecinie). W związku z pojawiającymi się nowymi informacjami, konieczne jest jak najszybsze rozpoczęcie prac komisji ds. wyjaśniania przypadków pedofilii.

Jarosław Gowin nie jest zapraszany do TVP Info? "Chyba przestałem być interesującym partnerem"

d4aipdf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4aipdf
Więcej tematów