Trwa ładowanie...
d1nnhf5
IAR

Kim Dzong Un nakazał przebudowę lotniska, by odzwierciedlało "ducha socjalizmu"

Przywódca Korei Północnej nakazał zmienić wystrój portu lotniczego tak, aby odzwierciedlał "ducha socjalizmu" i podkreślał narodową tożsamość. Kim Dzong Un udzielał porad podczas "gospodarskiej wizyty" na budowie drugiego terminala międzynarodowego lotniska w stolicy tego kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kim Dzong Un nakazał przebudowę lotniska, by odzwierciedlało "ducha socjalizmu"
(PAP/EPA, Fot: Rodong Sinmun)
d1nnhf5

Północnokoreański przywódca powiedział, że w tej chwili nowy terminal portu lotniczego wygląda jak kopia zagranicznych obiektów tego typu. Dlatego nakazał wstrzymanie prac we wnętrzach obiektu i wprowadzenie odpowiednich zmian w wystroju. Skarcił też budowlańców za to, że nie zastosowali się do wskazówek, których udzielił im w lipcu.

Kim Dzong Un nakazał wybudowanie nowego terminala międzynarodowego portu lotniczego w 2012 roku. Obecne lotnisko jest bowiem zbyt małe w porównaniu z innymi światowymi lotniskami. Nowy terminal jest sześć razy większy od dotychczasowego.

Zobacz też: Kim Dzong Un w bazie lotnictwa

Nie jest jasne, w jaki sposób Korea Północna zamierza zwiększyć liczbę pasażerów korzystających z lotniska, aby uzasadniała budowę tak dużego terminala. Kraj ten jest jednym z najrzadziej odwiedzanych państw na świecie.

d1nnhf5

Podziel się opinią

Share
d1nnhf5
d1nnhf5