Trwa ładowanie...
d24cyxx

Kilkadziesiąt gospodarstw podtopionych w Łódzkiem

60 gospodarstw zostało podtopionych w gminie Wolbórz w Łódzkiem po tym gdy z brzegów wystąpiła rzeka Wolbórka. Według pracowników gminy, we wtorek od rana do popołudnia woda w rzece podniosła się o kilka centymetrów.

Share
d24cyxx

Z powodu padającego od kilku godzin deszczu woda w Wolbórce znów podniosła się o kilka centymetrów i zaczęła wylewać z brzegów. Na terenie gminy nieprzejezdnych jest kilka dróg, bo zostały zalane - poinformowano we wtorek po południu w Urzędzie Gminy Wolbórz.

Jacek Raczyński z centrum zarządzania kryzysowego w Łodzi powiedział, że obecnie najtrudniejsza sytuacja spowodowana podniesieniem się poziomu wody w rzekach jest na terenie gminy Wolbórz, gdzie podtopionych zostało 60 gospodarstw oraz prawie 200 ha gruntów. Według pracowników Urzędu Gminy, z wielu z tych gospodarstw wyprowadzano zwierzęta.

Jak poinformował Raczyński, trudna sytuacja jest także w gminie Tomaszów Mazowiecki oraz w samym Tomaszowie. Na terenie gminy woda uszkodziła most na drodze między miejscowościami Łazisko i Zaborów. Sama droga jest też w niektórych miejscach całkowicie zalana - mówił.

Według Raczyńskiego, w samym Tomaszowie trwa obecnie zabezpieczanie wałów na rzecze Wolbórce płynącej przez miasto.

d24cyxx

Opadają natomiast wody rzeki Czarnej, która zalała w niedzielę ponad 30 gospodarstw. Trwa szacowanie i usuwanie szkód powstałych w wyniku wystąpienia rzeki z brzegów.

Jak poinformował Raczyński, w trzech gminach w Łódzkiem: Wolbórz, Tomaszów Mazowiecki i Poddębice zalanych zostało 600 ha gruntów. Prognoza pogody dla tych terenów nie jest najlepsza, nadal ma padać, meteorolodzy zapowiadają też burze - powiedział Raczyński.(miz)

d24cyxx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24cyxx
d24cyxx
Więcej tematów