Kijów znów zaatakowany. Ostrzelano dworzec kolejowy
W środę wieczorem niedaleko dworca kolejowego w Kijowie doszło do bardzo silnego wybuchu. Świadkowie zdarzenia donoszą, że w mieście ogłoszono alarm przeciwlotniczy. Jak informuje "Ukraińska Prawda", rosyjska rakieta, prawdopodobnie skierowana w ukraińskie Ministerstwo Obrony, została zestrzelona przez system obrony przeciwlotniczej. To jej szczątki spadły w okolicy dworca.
02.03.2022 | aktual.: 02.03.2022 21:53
Informację o wybuchu w pobliżu kijowskiego dworca kolejowego przekazała agencja Interfax-Ukraina. Portal ZN.ua poinformował natomiast, że w stolicy Ukrainy doszło do serii głośnych eksplozji.
"Ukraińska Prawda" podała, że do wybuchu dojść miało w przejściu podziemnym w pobliżu dworca. Gazeta zaznaczyła, że zdarzenie nastąpiło obok budynku Ministerstwa Obrony Ukrainy. W mieście ogłoszono alarm przeciwlotniczy. Wszyscy mieszkańcy mają skierować się do schronów.
Kilkadziesiąt minut później gazeta podała, że rosyjska rakieta, prawdopodobnie skierowana w ukraińskie Ministerstwo Obrony, została zestrzelona przez system obrony przeciwlotniczej. To jej szczątki spadły w okolicy dworca.
Kijów. Potężny wybuch w okolicy dworca kolejowego
Doniesienia o wybuchu potwierdził doradca w MSW Ukrainy Anton Heraszczenko. Jak wskazał, Rosjanie ostrzelali okolice kijowskiego dworca kolejowego, rakieta zniszczyła duży ciepłociąg.
Na razie nie ma informacji o zabitych ani rannych. Portal Suspilne podał, że budynek dworca uległ częściowemu zniszczeniu, popękały niektóre okna. Ruch pociągów nie został jednak wstrzymany.
We wtorek w Kijowie zaatakowana została wieża telewizyjna. Państwowa służba ds. sytuacji nadzwyczajnych Ukrainy przekazała, że zginęło pięć osób. Wszystkie ofiary śmiertelne to cywile, którzy w chwili ostrzału znajdowali się w pobliżu wieży
Zobacz też: "Kumple Putina" zarobili na wojnie? "Trzeba prześwietlić konta"
Zgromadzenie Ogólne ONZ zdecydowało. Rezolucja ws. Ukrainy przyjęta
W środę podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ głosowano w sprawie rezolucji domagającej się bezwarunkowego zatrzymania rosyjskiej agresji na Ukrainę. Za przyjęciem dokumentu opowiedziało się 141 państw członkowskich, 5 krajów było przeciw, a 35 wstrzymało się od głosu.
Przeciwko rezolucji zagłosowały: Rosja, Białoruś, Syria, Korea Północna i Erytrea. Wstrzymały się m.in. Indie oraz Chiny.
Dokument "żąda, by Federacja Rosyjska natychmiast, całkowicie i bezwarunkowo wycofała wszystkie swoje siły wojskowe z terytorium Ukrainy w jej granicach uznanych przez społeczność międzynarodową".
Wyrażono w nim również "poważne zaniepokojenie doniesieniami o atakach na obiekty cywilne, takie jak domy mieszkalne, szkoły i szpitale, oraz o ofiarach wśród ludności cywilnej, w tym kobiet, osób starszych, niepełnosprawnych i dzieci".
Przeczytaj również: