Trwa ładowanie...
d26jgie
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kijów alarmuje: wzrasta aktywność separatystów w Donbasie

Prorosyjscy separatyści na wschodniej Ukrainie mimo rozejmu i ustaleń o wycofaniu z linii rozgraniczenia ciężkiego uzbrojenia ostrzeliwują siły rządowe z broni, zakazanej mińskimi porozumieniami - oświadczyli przedstawiciele armii w Kijowie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjska flaga przy posterunku separatystów
Rosyjska flaga przy posterunku separatystów (WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d26jgie

W obwodzie ługańskim bojownicy użyli przeciwko ukraińskiej armii moździerzy o kalibrze 120 mm. - Do naszych pozycji strzelano w pobliżu miejscowości Popasna; kilka pocisków trafiło w zamieszkane przez cywilów dzielnice - powiedział na konferencji prasowej w Kijowie rzecznik operacji przeciwko separatystom Ołeksandr Motuzianyk.

W godzinach porannych dowództwo operacji poinformowało, że w ciągu ostatniej doby separatyści atakowali wojska ukraińskie 33 razy. Niebezpiecznie było w przylegających do Doniecka Piskach oraz w Opytnem i Marjince. W Werchniotoreckim na północ od Doniecka bojownicy strzelali z zestawu rakietowego.

Motuzianyk oskarżył separatystów, że mimo porozumień o wycofaniu uzbrojenia nadal utrzymują je oni na linii frontu.

- Posiadamy informacje o uzbrojeniu, które nielegalne formacje zbrojne (separatystów) dawno powinny były wycofać. Separatyści demonstracyjnie odprowadzają uzbrojenie w dzień, w obecności przedstawicieli OBWE, by w nocy z powrotem przerzucić je na dawne pozycje. Mamy informacje o czołgach po stronie bojowników, jednak za wcześnie jeszcze, by mówić o ich ofensywie - podkreślił wojskowy.

d26jgie

Podziel się opinią

Share

d26jgie

d26jgie
Więcej tematów