Trwa ładowanie...

Kierwiński: Rząd nie ugnie się przed ludźmi, których celem jest awantura

– Mamy rok wyborczy i wiele grup społecznych będzie wykorzystywać ten okres, aby wymuszać na rządzie różnego rodzaju ustępstwa – powiedział w programie „Gość poranka” w TVP Info Marcin Kierwiński (PO).

Share
Kierwiński: Rząd nie ugnie się przed ludźmi, których celem jest awantura
Źródło: PAP, Fot: Marcin Bielecki
d3xho0v

Szef gabinetu politycznego premier Ewy Kopacz zaznaczył, że związkom zawodowym nie zależy na osiągnięciu porozumienia z rządem. Przypomniał, że Piotr Duda, przewodniczący "Solidarności" na godzinę przed rozpoczęciem negocjacji w Jastrzębskiej Spółce Węglowej ogłosił strajk.

d3xho0v

- Widać, że związkom zawodowym nie do końca chodzi o pracowników, tylko o politykę i obronę swojej pozycji. Piotr Duda po raz kolejny obawia się, że jakieś porozumienie będzie podpisane na Śląsku bez niego – zaznaczył Marcin Kierwiński, podkreślając, że przewodniczący „Solidarności” był „bardzo nieszczęśliwy”, gdy zawierano porozumienie w Kompanii Węglowej.

Marcin Kierwiński odniósł się również do zapowiadanych protestów rolników, do których ma dojść w najbliższą środę. Rolnicy zapowiedzieli, że ruszą ciągnikami w marszu gwiaździstym na stolicę. – Rząd nie będzie uginał się pod naporem ludzi, których celem jest polityczna awantura – podkreślił szef gabinetu politycznego premier Ewy Kopacz.

d3xho0v

Podziel się opinią

Share
d3xho0v
d3xho0v
Więcej tematów